logo

Ness Technologies zveřejnila rekordní finanční výsledky za druhé čtvrtletí 2008

Společnost Ness Technologies zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí končící 30. června 2008. Provozní zisk vzrostl meziročně o 107 % a zisk po zdanění o 94 % na 0,21 USD výnosu na akcii podle GAAP, výnosy vzrostly o 36 % a společnost vykázala silné provozní cash flow.

Vybrané finanční výsledky druhého čtvrtletí 2008 :

"Měli jsme skvělé čtvrtletí, dařilo se dám dobře realizovat naši strategii, zaznamenali jsme několik rekordů, a to vše ve druhém čtvrtletí, které bývá pro Ness obvykle slabší," řekl Sachi Gerlitz, prezident a CEO společnosti Ness Technologies. "Naše aktivity v rámci Ness Europe a Ness Israel dosahovaly i nadále dobrých výsledků a naše obchodní aktivity v oblasti Software Product Labs výrazně posílily oproti výsledkům prvního čtvrtletí. Zároveň se v tomto čtvrtletí začaly projevovat výsledky naší orientace na oblasti businessu s vyšší přidanou hodnotou zisku. S ohledem na pokračující růst objemu rozpracovaných zakázek a obchodních příležitostí jsme v našem výhledu do budoucna i nadále optimističtí."

"Ve druhém čtvrtletí jsme se museli vypořádat s určitým makroekonomickým vývojem, zejména pokud jde o směnné kurzy, ale i přesto se dám dařilo tento vývoj kompenzovat dobrou výkonností a efektivitou našich operací," řekl Ofer Segev, výkonný viceprezident a finanční ředitel. "Jsme zejména potěšeni vývojem našeho provozního cash flow ve druhém čtvrtletí. Naše rozvaha a likvidita jsou silné a z budoucnosti nemáme strach."

Výhled

Co se týče výsledků za celý rok 2008, společnost Ness potvrdila svůj výhled průměrného čistého výnosu na akcii podle GAAP v rozmezí 1,00 – 1,05 USD, a zvýšila svůj odhad výnosů na 670 mil. - 695 mil. USD.

Nedávno oznámený prodej izraelské divize pro prodej a distribuci systémů SAP firmě SAP AG se na výhledu negativně neprojevil; Ness očekává, že propad ve výnosech způsobený touto transakcí budou kompenzovat další faktory, včetně růstu výnosů, který by měl být vyšší než původní očekávání. Tyto faktory, společně s vlivy vývoje směnných kurzů, také přispěly k navýšení výhledu výše výnosů. Ness také očekává, že ve třetím čtvrtletí dojde k uznání průměrného výnosu na akcii 0,18 - 0,23 USD, po vypořádání transakce prodeje izraelské divize prodeje a distribuce systémů SAP.

Článek ze dne 31. července 2008 - čtvrtek

Další články od NESS Czech s.r.o.