logo Netgear Czech Republic s.r.o.

NETGEAR představuje novinky z oblasti multimédií, směrovačů, úložných zařízení a powerline adaptérů

Na letošním ročníku veletrhu spotřební elektroniky CES 2010 získal NETGEAR dvě ocenění za inovaci a uvedl řadu nových produktů výrazně zvyšujících komfort práce s multimediálním obsahem v domácnostech.

Společnost NETGEAR tento týden na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show 2010 (CES) v Las Vegas představuje své nejnovější produkty. NETGEAR uvádí nová řešení v oblastech bezdrátových a mobilních sítí, zábavy i ukládání dat, která zákazníkům umožní, aby si maximálně vychutnali svá digitální média ve vysokém rozlišení, a to kdykoli, kdekoli a na jakékoli obrazovce.

NETGEAR pokračuje ve svém inovačním přístupu, který mu pravidelně přináší ocenění odborníků po celém světě. Letošní ročník CESu přinesl společnosti NETGEAR dvě další ceny za konstrukční a technickou inovaci, které jsou udělovány nejzajímavějším produktům ve vybraných kategoriích. Oceněnými přístroji se v kategorii Domácí sítě stalo domácí úložné zařízení NETGEAR StoraÔ (MS2110), a bezdrátový směrovač NETGEAR Wireless-N Router 300 s DSL modemem ve verzi pro mobilní sítě (DGN2200M), který nabízí bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n a pracuje současně se signálem ADSL2+ i 3G/4G/WiMAX sítí.

"Mnoho nových produktů nabízí stále častěji připojení nejen k internetu, ale i vzájemně mezi sebou, aby vylepšily a usnadnily práci uživatelů s domácí zábavou. Aby se však tato zařízení mohla k sobě připojit, je nezbytné pracovat s vhodně zvolenou sítí, která umožní rychlejší přenos dat na větší vzdálenosti a s vyšší spolehlivostí," řekl Patrick Lo, zakladatel a výkonný ředitel společnosti NETGEAR. "Síť se stala základní, nezbytnou částí infrastruktury podobně jako vodovod nebo elektřina. NETGEAR dodává komplexní technologii pro efektivní provoz sítí - a dělá to nejlépe."

NOVÉ PRODUKTY PRO UKLÁDÁNÍ A PŘEHRÁVÁNÍ MULTIMÉDIÁLNÍHO OBSAHU

NETGEAR nabízí širokou škálu produktů vyrobených na míru současných požadavků a potřeb moderních uživatelů digitálních sítí. Mezi tyto produkty patří multimediální přehrávače s připojením k internetu, úložné servery pro domácí multimédia a další zařízení, která uživatelům poskytují připojení k internetu a jejich digitálním médiím nejen v domácnosti, ale prostřednictvím vzdáleného přístupu i kdekoli mimo ni.

NETGEAR Stora

Zlatým hřebem letošní expozice společnosti NETGEAR na veletrhu CES 2010 je v této kategorii produktů držitel ocenění veletrhu CES za inovaci, NETGEAR Stora ™ (MS2110) - úložný server pro domácí multimédia navržený pro maximálně snadnou obsluhu, který zákazníkům umožňuje přistupovat k digitálním multimediálním souborům kdekoli, kdykoli a na jakékoli obrazovce.

NETGEAR Stora nabízí uživatelům možnost snadno pracovat s jejich daty a bezpečně je zálohovat. Na jediném místě mohou být uložena veškerá domácí multimédia - fotografie, hudební soubory, videa i další soubory - a lze k nim snadno přistupovat z řady síťových zařízení, jako např. PC, notebooků, Maců, smartphonů, herních konzol, síťových Blu-ray přehrávačů či HD televizorů.

Jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní umožňuje uživatelům intuitivní správu, ať už při lokálním nebo vzdáleném přístupu, doma či na cestách. Hudbu a fotografie lze snadno přehrávat na televizorech, herních konzolách a dokonce i digitálních fotorámečcích s připojením na internet. Samozřejmě je možné pracovat i s videem v plném 1080p HD rozlišení - stejně jako u multimediálních přehrávačů NETGEAR Digital Entertainer.

Díky DLNA certifikaci se mohou uživatelé rovněž spolehnout na 100 % kompatibilitu se všemi ostatními DLNA certifikovanými přístroji. NETGEAR Stora obsahuje dvě pozice pro pevné disky - v současné době se prodává model MS2110, jež je osazen jedním terabajtovým pevným diskem (při osazení druhé pozice dojde k automatickému zrcadlení dat), během nejbližších týdnů se na trhu objeví i druhý model obsahující pevný disk o kapacitě 2 TB.

Digital Entertainer Express

Celosvětovou premiéru si na CESu 2010 odbyl také výkonný a flexibilní přehrávač digitálních médií Digital Entertainer Express (EVA9100), který uživatelům umožňuje snadno a plynule přehrávat knihovny digitálních médií a internetový obsah v domácí síti na televizorech s vysokým rozlišením. Přehrávač EVA9100 nabízí stejný výkon jako model Digital Entertainer Elite (EVA9150) a podporuje nejnovější audio/video technologie, takže je ideálním řešením pro všechny multimediální nadšence.

Jedinečná technologie přehrávače Digital Entertainer Express umožňuje uživatelům nepřerušovaně streamovat formát M2TS díky ukládání do vyrovnávací paměti a přehrávat digitální video v kvalitě Blu-ray™ až do rozlišení 1080p. Přístroj přehrává také formát MP3, vícekanálové soubory WAV a FLAC a digitální fotografie ve vysokém rozlišení z PC, počítačů Mac® nebo síťových úložišť (NAS) typu NETGEAR Stora.

Zákazníci si mohou užívat také internetového obsahu, například internetová rádia (přes 250 stanic), Flickr™, kanály RSS či videa z oblíbených webových stránek. Přehrávač Digital Entertainer Express je součástí řady multimediálních přehrávačů NETGEAR s připojením k internetu, která aktuálně obsahuje ještě modely Digital Entertainer Elite (EVA9150) a Digital Entertainer Live (EVA2000).

BEZDRÁTOVÁ SÍŤOVÁ INFRASTRUKTURA PRO DOMÁCNOSTI A MALÉ FIRMY

Připojení zdánlivě nekonečné škály síťových zařízení pro práci a zábavu v domácnosti vyžaduje kvalitní bezdrátovou síťovou infrastrukturu, která poskytuje velký dosah, bezpečnost, spolehlivost, rychlost a stabilitu připojení. Na veletrhu CES 2010 NETGEAR představuje tři nové bezdrátové směrovače typu Wireless-N pro náročné uživatele, které nabízejí řadu špičkových funkcí, jako např. rodičovskou ochranu Live Parental Controls, filtrování obsahu pro ochranu všech zařízení v síti, možnost použití více identifikátorů SSID pro nastavení sítí hostů, Stateful Packet Inspection (SPI), VPN (Virtual Private Network) a ochranu před útoky způsobujícími odepření služeb (Denial of Service), automatické stanovení kvality služby (Quality of Service) pro spolehlivé přehrávání videa, přenos hlasu a hraní her, měřič využití širokopásmového připojení či vypínače napájení a připojení Wi-Fi® pro úsporu energie.

Dva z nových směrovačů nabízejí kompatibilitu s vysokorychlostními mobilními sítěmi 3G/4G/WiMAX a mohou být použity jako primární připojení k internetu v případech, kdy uživatel nemá k dispozici tradiční připojení přes DSL, kabel či satelitní síť, což je ideální pro uživatele mobilních telefonů, záchranářské, stavební či bezpečnostní týmy nebo obyvatele odlehlejších oblastí. Připojením externího 3G/4G/WiMAX modemu do nového 3G/4G Mobile Broadband Wireless-N směrovače (MBRN3000) mohou uživatelé snadno a rychle nakonfigurovat pevný nebo mobilní Wi-Fi hot-spot prakticky kdekoli, a za cenu jediného připojení sdílet jediný vysokorychlostní mobilní přístupový bod s více Wi-Fi zařízeními - počítači, mobilními telefony či třeba herními konzolami.

Wireless-N Router 300 s DSL

Druhou "mobilní" novinkou je směrovač Wireless-N Router 300 s DSL modemem ve verzi pro mobilní sítě (DGN2200M). Tento přístroj, který si vysloužil ocenění veletrhu CES 2010 za inovaci, nabízí dvojí možnost přístupu k internetu - buď k sítím DSL přes vestavěný ADSL2+ modem nebo k vysokorychlostním mobilním sítím prostřednictvím externího 3G/4G/WiMAX USB modemu.

Jedná se o první Wireless-N směrovač na trhu, který nabízí zákazníkům automatickou možnost přecházet mezi DSL a mobilním připojením v případě výpadku jednoho z nich, což představuje ideální řešení pro firmy, které potřebují spolehlivé záložní připojení k internetu s nulovými prostoji.

Kromě dvou předchozích 3G/4G/WiMAX směrovačů představil NETGEAR ještě Wireless-N směrovač s DSL modemem (DGN2200) určený pro domácí kanceláře a malé firmy. Tato novinka pracuje v bezdrátových sítích standardu 802.11n a podporuje DSL připojení k internetu díky integrovanému ADSL2+ modemu. Nabízí stejné vlastnosti jako model DGN2200M s výjimkou podpory připojení k mobilním sítím; pro mnoho zákazníků je dostačující DSL připojení i při zohlednění rizika jeho občasného výpadku.

Směrovač DGN2200 bude celosvětově k dispozici během letošního jara za předpokládanou cenu 129 USD.

PŘEPÍNAČE A DALŠÍ ZAŘÍZENÍ PRO PŘIPOJENÍ JINÝCH SÍŤOVÝCH PŘÍSTROJŮ

NETGEAR řeší problematiku spolehlivé práce s vysoce kvalitním obsahem ve vysokém rozlišení v celé domácnosti tím, že vyvíjí produkty – bezdrátové směrovače, zařízení powerline a ethernetové přepínače - které zákazníkům poskytují vhodnou síťovou infrastrukturu. NETGEAR je také jedinou firmou vyrábějící síťová zařízení, která dodává úplný sortiment domácích distribučních technologií na trh, včetně technologií powerline a koaxiálního či bezdrátového připojení.

Technologie powerline umožňuje uživatelům využít pro připojení k internetu stávající elektrické zásuvky, což je praktičtější a mnohem elegantnější, než nevzhledné ethernetové kabely. Na letošním CESu NETGEAR uvádí dvě nové sady powerline adaptérů podporujících rychlost přenosu dat až 200 Mb/s, jež je vhodná i pro aplikace s největším požadavkem za datové toky, jako např. HD video streaming, VoIP telefonie, hraní online her či přenosy velkých souborů po síti.

Powerline 200 AV Adapter Kit (XAVB2001) je až o 50 % menší než konkurenční výrobky, využívá nejnovější technologie z oblasti powerline a nabízí až o 20 % vyšší propustnost i rychlost na delší vzdálenosti oproti konkurenčním řešením. Druhá novinka - NETGEAR Powerline AV 200 + adaptér (XAVB2501) - nabízí stejný výkon i design, a navíc ještě unikátní filtrování "pass-through." Obě zařízení splňují certifikaci HomePlug AV® zaručující spolehlivé datové přenosy přes rozvody elektrické energie, takže mohou snadno rozšířit jiné již existující HomePlug AV sítě.

Letos na jaře uvede NETGEAR na trh rovněž svůj první pětiportový AV přepínač pro domácí sítě. Nový přepínač 5-port Home Theater and Gaming Network Switch (GS605AV) dokáže připojit k domácí síti a internetu gigabitovou rychlostí televizory, zařízení TiVO®, DVR, přehrávače Blu-ray, herní konzole i kabelové/satelitní přehrávače a set-top boxy.

Umožňuje přenášet video ve vysokém rozlišení až do 1080p, podle priority také nastavuje a optimalizuje výkon internetového připojení pro kvalitnější síťový přenos videa, digitální hudby či online hraní bez zpoždění prostřednictvím služeb typu YouTubeÔ, HuluÔ, iTunesŇ a XboxŇ. Uživatelé mohou jednotlivým připojeným zařízením přiřazovat priority zvolením příslušného barevně odlišeného portu.

Funkce pro účinnější využití energie zahrnují režim automatického vypínání portů při jejich nečinnosti a automatické zjištění délky kabelu pro zcela optimální přizpůsobení spotřeby energie.

Přepínač GS605AV by měl být celosvětově dostupný v březnu 2010.

NOVÉ TECHNOLOGIE PRO PRÁCI S DIGITÁLNÍM OBSAHEM

Společnost NETGEAR na veletrhu CES 2010 rovněž prezentuje nejnovější inovace v oblasti technologií, které se stanou součástí nových produktů, uváděných na trh později během roku 2010.

Jedná se o :

Informace o cenách a dostupnosti jednotlivých novinek, které nebyly v této tiskové zprávě uvedeny, budou k dispozici později v průběhu letošního roku.

Článek Netgear Czech Republic s.r.o. ze dne pátek 8. ledna 2010

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.

Mobilní router Nighthawk M6 Pro 5G WiFi 6E Hotspot

Nighthawk RS700 - první Netgear WiFi 7 router

Bezdrátová síť s NETGEAR WAX220 WiFi 6 Access Point za dostupnou cenu

Ocenění pro počítačová periferní zařízení a příslušenství NETGEAR

Nové flexibilní a škálovatelné multigigabitové přepínače Netgear

Síťové produkty NETGEAR s integrací softwaru Domotz

WiFi router pro multimediální streaming, zálohování dat i virtuální realitu

3G router NETGEAR s podporou hlasových a datových služeb

Plně řiditelné přepínače Intelligent Edge s doživotní technickou podporou

NETGEAR WNDR4700: Wi-Fi router se síťovým datovým úložištěm

NETGEAR XAVB5101 a WNCE4004: maximální síťový výkon pro komponenty domácího kina a herní zařízení

NETGEAR WN2500RP: Wi-Fi extender pro pokrytí i na běžně nedostupných místech

Nová generace síťových datových úložišť NETGEAR ReadyNAS Duo a NV+

NETGEAR WNDR4500: gigabitový bezdrátový dvoupásmový směrovač N900

NETGEAR ProSecure UTM9S: firewall s podporou VDSL a Wi-Fi přístupu

NETGEAR WNDRMAC: Wi-Fi router s rozšířenou Apple podporou

NETGEAR WN3000RP: univerzální opakovač zvyšuje pokrytí Wi-Fi sítě

NETGEAR Wireless-N600: Wi-Fi síť s podporou sdílení souborů v privátním cloudu

NETGEAR WNCE3001 a XAVB2602: dvoupásmová Wi-Fi síť pro domácí elektroniku

NETGEAR PTVU1000 a PTV2000: Push2TV adaptéry pro bezdrátový přenos obrazu z PC do TV v HD rozlišení

Netgear ProSafe GS752TXS: první smart přepínač s 10GbE připojením

Wi-Fi router WNDR4000: nová vlajková loď NETGEAR pro rok 2011

NETGEAR je nejúspěšnější světový dodavatel úložných řešení pro domácnosti, malé kanceláře a SMB firmy

Nový firmware s podporou IPV6 pro vybrané routery a síťová úložná zařízení NETGEAR

DLNA certifikace pro další NETGEAR zařízení

NETGEAR ProSafe XSM7224S: řiditelný 24portový 10GE L2+ přepínač pro podnikové sítě

NETGEAR ReadyNAS 1500: výkonný a levný NAS s čekým rozhraním pro SMB firmy

NETGEAR WNR612: router nejnovější specifikace Wireless-N 150

NETGEAR ReadyNAS Replicate: nový software pro obnovu a zálohu dat

Nová řešení NETGEAR pro internetové připojení příští generace

Inovace NETGEAR pro cloudová prostředí

Partnerství NETGEAR a StorageCraft: vyšší rychlost a spolehlivost pro zálohování a obnovu dat

ReadyNAS Ultra a Ultra Plus: nejrychlejší domácí multimediální servery na světě

NETGEAR a Veeam Software spolupracují v oblasti virtualizace na platformě VMware

Česká lokalizace firmware úložných zařízení ReadyNAS od NETGEAR

NETGEAR ReadyNAS Ultra: úložný systém s podporou pro přesouvání multimediálního obsahu mezi různými druhy médií

NETGEAR JWNR2000: levný domácí WiFi router standardu Wireless-N

NETGEAR GS110TP, nový gigabitový osmiportový přepínač pro náročné firemní uživatele

NETGEAR DGN3500B, modem router s integrovaným gigabitovým přepínačem

Internetové video na TV Panasonic Viera s podporou NETGEAR WNDA3100

NETGEAR EVA9100 Digital Entertainer Express, nový multimediální přehrávač

WNR3500L, nový bezdrátový gigabitový router NETGEAR

NETGEAR ReadyNAS 3100 a ReadyNAS 4200, nová úložná zařízení pro virtualizovaná prostředí

NETGEAR ProSecure STM zastaví až o 50 % více hrozeb než konkurenční firewally

NETGEAR ProSecure UTM blokuje hrozby více než čtyřikrát účinnější než konkurenční produkty

NETGEAR Push2TV, TV adaptér s funkcí Intel Wireless Display

EVA2000, kompaktní přehrávač multimédií a videa z internetu na HDTV od NETGEAR

NETGEAR představuje novinky z oblasti multimédií, směrovačů, úložných zařízení a powerline adaptérů

Unmanaged Plus, nová kategorie konfigurovatelných přepínačů pro malé firmy od NETGEAR

VMware certifikoval úložná zařízení NETGEAR ReadyNAS