logo

NETGEAR představuje síťová úložná zařízení s nejvyšší hustotou pro malé a středně velké firmy

NETGEAR ReadyNAS 3200 nabízí snadno spravovatelné a dostupné síťové úložiště s kapacitou až 24 TB vhodné zejména pro SMB podniky.

NETGEAR, Inc. - celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, rozšířil produktovou řadu úložných zařízení ReadyNAS pro malé a středně velké firmy o nové úložiště s vysokou hustotou. Řada ReadyNAS 3200 představuje úložnou U2 platformu s 12 pozicemi, umožňující využít v jediném zařízení kapacitu až 24 TB.

Snadno spravovatelný přístroj nabízí špičkové parametry, mimo jiné např. redundantní napájecí zdroje nebo duální gigabitové ethernetové porty za velmi vyváženou cenu, což umožňuje SMB firmám bezpečně ukládat, sdílet i chránit citlivé obchodní a interní informace. Úložná kapacita až 24 TB předurčuje ReadyNAS 3200 pro online konsolidaci a zálohování velkých objemů dat. Samozřejmostí pro ReadyNAS 3200 jsou i pokročilé síťové funkce jako virtualizace severu, sdílení složek, záloha disků či budování iSCSI SAN.

"Stojanové řešení ReadyNAS 3200 přináší do široké řady zařízení ReadyNAS pro malé a středně velké firmy ještě větší kapacitu a výkon," řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Naše vedoucí pozice na trhu úložných řešení pro SMB firmy je nejlepším důkazem profesionality na nejvyšší úrovni, na kterou se naši zákazníci i obchodní partneři mohou dlouhodobě spolehnout."

NETGEAR ReadyNAS 3200 kombinuje osvědčené vlastnosti předchozích generací produktů ReadyNAS pro firemní zákazníky, typicky řešení ReadyNAS 1100 pro montáž do stojanu, či desktopových systémů ReadyNAS Pro a NVX, s novou platformou nabízející úložnou kapacitu s maximální hustotou. Díky 12 pozicím i kapacitě 24 TB pro NAS a iSCSI SAN uspokojí ReadyNAS 3200 požadavky až 250 uživatelů. Software Continuous Data Protection (CDP) pro automatické zálohování a ReadyNAS Remote pro vzdálený přístup k souborům umožňují snadnou a maximálně efektivní práci s daty, služba ReadyNAS Vault navíc zajišťuje spolehlivé online zálohování a obnovu dat za velmi výhodnou cenu.

"IT manažeři v SMB firmách se často setkávají s požadavky na ukládání dat, které odpovídají nárokům velkých společností, přitom však mají velmi omezené prostředky," řekl David Reinsel, vicepresident oddělení úložných řešení a polovodičů společnosti IDC. "Řada ReadyNAS 3200 nabízí kombinaci jednoduchosti a flexibility, kterou najdeme u mnohem dražších modelů. Vysoká hustota a stojanové provedení nového ReadyNAS 3200 bezesporu osloví každou firmu, která hledá finančně dostupné úložné řešení s co nejméně výkonnostními kompromisy."

Přístroje řady ReadyNAS 3200 jsou vybaveny vysoce výkonným a efektivním operačním systémem ReadyNAS RAIDiator, který podporuje AFP (Apple Filing Protocol) umožňující práci se složkami Mac bez převádění či omezení, stejně jako Time Machine Mac OS X Leopard. ReadyNAS 3200 nabízí rovněž podporu souborové architektury NAS a správu aplikací iSCSI pro operační systémy Windows, UNIX/Linux a Mac.

Řada NETGEAR ReadyNAS 3200 obsahuje tři modely s úložnou kapacitou 6 / 12 / 24 TB. Zařízení budou na českém trhu dostupná prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR během srpna letošního roku za doporučenou cenu od 4 999 USD. V ceně přístroje bude zároveň obsažena i 30denní trial verze webové zálohovací služby ReadyNAS Vault.

Další články k tématům - iSCSI - Mac - NETGEAR - readynas - SMB - TB - úložnou - zálohování - Aleš Mudruňka - David Reinsel

Článek ze dne 24. července 2009 - pátek

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.