logo

NETGEAR přichází s prvním dvoupásmovým zabezpečeným Wireless-N řešením pro malé firmy

Výkonný a snadno ovladatelný firewall SRXN3205 poskytuje malým podnikům VPN zabezpečení a flexibilitu dvoupásmového bezdrátového připojení s ochranou proti největším bezpečnostním hrozbám.

NETGEAR, celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, rozšířuje řady vysoce výkonných a profesionály oceňovaných bezpečnostních řešení pro malé firmy o nový Wireless-N VPN firewall ProSafe® SRXN3205 - první produkt kombinující dvoupásmové Wireless-N a VPN se zabezpečením SSL a IPsec. Díky těmto pokročilým vlastnostem nabízí NETGEAR malým společnostem síťové řešení podnikové třídy, které odpovídá potřebám nejvyššího zabezpečení a bezdrátového výkonu, ale přitom stojí zlomek ceny podobných přístrojů z podnikové třídy.

Stejně jako úspěšný gigabitový firewall FVS336G s dvěma WAN porty, nabízí i Wireless-N VPN firewall ProSafe SRXN3205 dva typy tunelů VPN - SSL a IPsec. Díky nim poskytuje toto průkopnické zařízení zabezpečené připojení ke vzdálené bezdrátové síti současně hned několika kancelářím s 25 uživateli. Kromě flexibility VPN umožňuje model SRXN3205 také snadný přechod ze starších sítí k sítím standardu 802.11n.

"Malé firmy již v dnešní době nemohou opomíjet otázku zabezpečení jejich sítě, neboť jsou vůči internetovým hrozbám ve skutečnosti daleko zranitelnější než mnohé velké organizace," řekl Aleš Mudruňka, výkonný ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Malé a středně velké firmy proto žádají stejně vyspělé bezpečnostní technologie, jaké jsou používány ve velkých společnostech, navíc u nich chtějí i přizpůsobitelnost velikosti každého prostředí, snadnou obsluhu a konfiguraci systému a výhodnou cenu. Spojili jsme proto sílu našeho gigabitového firewallu FVS336G s možnostmi dvoupásmového přístupového bodu Wireless-N, a výsledný model SRXN3205 tak představuje to pravé řešení pro menší firmy."

Bezdrátový Wireless-N VPN firewall může využívat současně až 5 tunelů SSL VPN a 5 tunelů IPsec VPN pro zdokonalenou ochranu před bezpečnostními hrozbami sítě. SSL VPN tunely umožňují individuální vzdálený přístup k firemním datům vždy a všude, bez instalace klientského softwaru. Mimo to podporují SSL VPN tunely i šifrovací algoritmy profesionální úrovně nebo automatické čištění cache po ukončení činnosti jako ochranu soukromých či citlivých dat uživatelů. IPsec VPN tunely poskytují nejen bezpečný způsob přenosu dat propojující dohromady několik kanceláří, ale i starší klientský přístup. Sofistikovaný firewall dále nabízí ochranu před útoky DoS, kontrolu paketů proti napadení hackery, filtrování klíčových URL frází, podporu pro SYSLOG a e-mailové reportování.

Firewall NETGEAR SRXN3205 naplno využívá výhody bezdrátové sítě 802.11n - maximální pokrytí a rychlost. Přístroj pracuje v rádiovém frekvenčním pásmu 2,4 nebo 5 GHz, a tím zaručuje flexibilní přechod ze starých sítí. Provozní režim 2,4GHz rádiového pásma zaručuje připojení Wireless-N a zároveň podporuje starší sítě standardů 802.11g a 802.11b. Uživatelé sítě se standardem Wireless-N ocení lepší propustnost a dosah, zatímco stávající uživatelé zůstanou na své optimální úrovni.

Rádiové pásmo 5 GHz poskytuje maximální bezdrátovou rychlost díky pokrytí sítě, která se vzájemně neruší s již existujícími sítěmi 802.11g a 802.11b, v nichž pracují starší notebooky, tiskové servery, skenery či IP kamery. Protože 5GHz radiové pásmo mohou využívat pouze uživatelé zařízení standardu Wireless-N, získají až desetinásobné pokrytí a patnáctinásobnou rychlost ve srovnání se sítěmi 802.11g. Pro bezpečnost bezdrátové sítě podporuje firewall šifrování WPA, WPA2, a 802.1x s podporou RADIUS. Zařízení rovněž obsahuje čtyři gigabitové LAN porty, jež zajišťují minimalizaci "úzkých hrdel" sítě.

Stejně jako všem produktům NETGEAR ProSafe, ani modelu SRXN3205 nechybí vlastnosti pro snadné začlenění do stávající sítě, jako např. automatická detekce pro okamžité připojení k poskytovateli internetového připojení, webové centrum ProSafe s grafickým uživatelským rozhraním nabízející jednoduchou konfiguraci, pokročilý asistent výrazně zkracující čas instalace nebo průvodce pro IPsec VPN, který automatizuje konfiguraci VPN a IPsec a vytvoří zabezpečené připojení k několika různým místům.

Firewall NETGEAR ProSafe SRXN3205 je plně kompatibilní se systémy Windows, UNIX, Macintosh a Linux OS. Na všechny produkty NETGEAR ProSafe, včetně modelu SRXN3205, se vztahuje doživotní záruku.

NETGEAR ProSupport.Firewall SRXN3205 je v prodeji prostřednictvím autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 11 990 Kč vč. DPH.

Další články k tématům - 11g - bezdrátové - firewall - FVS336G - IPsec - NETGEAR - ochranu - ProSafe - SRXN3205 - SSL - VPN - Wireless-N - Aleš Mudruňka

Článek ze dne 10. prosince 2008 - středa

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.

NETGEAR uvádí na český trh první šestidisková síťová úložná zařízení

NETGEAR přichází s prvním dvoupásmovým zabezpečeným Wireless-N řešením pro malé firmy

Nejrychlejší bezdrátové novinky za výhodnou cenu