logo

Phaser 3140, kompaktní a výkonná černobílá tiskárna Xerox

Xerox představuje cenově dostupnou a přitom výkonnou černobílou laserovou tiskárnu Phaser 3140. Zařízení vytiskne 18 stránek za minutu formátu A4 (nebo 19 stránek o rozměru 8,5 x 11 palců), nabízí vysokou kvalitu výstupů, spolehlivý provoz a sadu funkcí zajímavých pro malé firmy, domácí kanceláře i osobní použití.

"Phaser 3140 nabízí víceúčelový tisk za přijatelnou cenu," říká Šárka Sakařová, produktová manažerka společnosti Xerox. "Tiskárna navíc posouvá laťku v tom, co lze očekávat od zařízení nejnižší třídy."

Phaser 3140 umožňuje měsíční objem tisku 10000 stran a zpracování tiskových úloh v obchodním prostředí. Je vhodný jako osobní tiskárna, protože se vyznačuje nízkou hladinou hluku a díky kompaktnímu půdorysu (360 x 389 mm) se snadno vejde na pracovní stůl.

Velikost nového modelu vychází částečně z plně uzavřeného papírového zásobníku, který udržuje papír nezaprášený. Jeho kapacita 250 listů je nejvíce v dané třídě tiskáren, čímž podporuje produktivitu, protože omezuje přerušování tisku nutná pro doplňování papíru. Druhý víceúčelový zásobník slouží pro speciální formáty a média. Rychlost výtisku první stránky je pouhých 8 sekund. Rozlišení tisku je 600 x 600 dpi a lze ho softwarově rozšířit až na 1200 x 600 dpi.

Phaser 3140 nabízí sadu jednoduše použitelných výkonných funkcí. Pro nastavení velikosti zobrazení lze využít zvětšování, zmenšování a úpravu stránky. Módy úspory náplně a úspory energie, tisk více stránek na jeden list a „zrušení úlohy“ zase šetří zdroje a náklady. Manuální oboustranný tisk, dostupný v operačním systému Windows, snižuje spotřebu papíru a příslušného spotřebního materiálu a současně zvyšuje produktivitu. Mezi další funkce patří tisk vodoznaku, manuální tvorba brožur a tisk plakátů (tisk částí obrazu, které lze spojit do velkého výtisku).

Nový model se jednoduše instaluje, spravuje a provozuje v operačních systémech Windows, Mac a Linux. Připojení je možné přes vstupy kompatibilní s USB 2.0. Tiskárna má 150MHz procesor a 8 MB vestavěné paměti a lze volit mezi vysokokapacitní náplní s výtěžností 2500 stránek nebo standardní s výtěžností 1500 stránek.

Tiskárna Phaser 3140 má certifikaci ENERGY STAR®. Spotřební materiál je součástí Green World Alliance společnosti Xerox. Tato celosvětová iniciativa podporuje zákazníky společnosti, aby recyklovali nebo likvidovali spotřební materiál způsobem, jenž minimalizuje dopad na životní prostředí.

Nový model Phaser 3140 je v prodeji za doporučenou cenu 2140 Kč (včetně DPH). Osobní tiskárna Xerox Phaser 3140 je v České republice v prodeji od listopadu 2009 prostřednictvím přímého prodeje, přes prodejce a distributory.

Další články k tématům - 3140 - Phaser - tiskárna - Xerox - Šárka Sakařová

Článek ze dne 13. listopadu 2009 - pátek

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.