logo

Xerox je podle IDC lídrem pro outsourcing tiskových služeb

Xerox potvrzuje své přední postavení v oblasti outsourcingu tiskových služeb. Podle nejnovější zprávy výzkumné firmy IDC je společnost podle celosvětových tržeb za rok 2009 jedničkou na globálním trhu služeb MPS - Managed Print Services.

Zpráva IDC, která analyzuje dodavatele outsourcingu dokumentů v řadě segmentů včetně outsourcingu tiskových služeb (MPS) a outsourcingu obchodních procesů (BPO) uvádí, že hodnota trhu MPS služeb v roce 2009 byla 7,78 miliard USD, což představuje nárůst o 8,1 procenta. Xerox dosáhl mezi dodavateli s 48,5 procenty největšího podílu.

"Značný náskok Xeroxu v podílu na trhu lze přisuzovat jeho snahám o rozšiřování tradičních MPS služeb napříč společností tak, aby nezahrnovaly pouze kancelář, ale i vnitropodnikový produkční tisk a podporu mobilních pracovníků," řekl Michael Orasin, manažer výzkumu ve společnosti IDC.

Podle IDC umožňují služby MPS společnostem všech velikostí zaměřit se na náklady na infrastrukturu související s tiskem. Správně realizovaný program outsourcingu tiskových služeb může snížit náklady až o 30 procent, zvýšit produktivitu, podpořit soulad s předpisy a zlepšit udržitelný rozvoj v oblasti životního prostředí.

Jako lídr na trhu MPS služeb byl Xerox prvním, kdo nabídl podnikové tiskové služby, které zahrnují všechny prvky podnikové tiskové infrastruktury - od zasíťovaných kanceláří přes vnitropodniková tisková střediska až po virtuální pracovníky.

V České republice využívá outsourcingu tiskových služeb například :

Xerox je rovněž v dobré pozici, aby využil současný trend růstu outsourcingu dokumentů díky své nabídce v oblasti BPO. Spolu se společností Affiliated Computer Services (ACS), která se v letošním roce stala součástí Xerox Corporation, je Xerox nyní vedoucí světovou společností pro správu obchodních procesů a outsourcingu informačních technologií. Nabízí globální služby od krytí pohledávek, elektronických zdravotních záznamů a automatizovaných platebních transakcí po střediska péče o zákazníky a správu benefitů lidských zdrojů.

Další články k tématům - ACS - BPO - EPS - Chomutov - IDC - lídr - MPS - outsourcing - Raiffeisenbank - tisk - zabezpečení - Michael Orasin

Článek ze dne 26. listopadu 2010 - pátek

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.