logo Netgear Czech Republic s.r.o.

NETGEAR WNDR4500: gigabitový bezdrátový dvoupásmový směrovač N900

NETGEAR uvádí na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový router Wireless-N900 - WNDR4500. Spolu s modelem WNDR3800 představují jediné dva domácí routery nabízející optimalizaci Wi-Fi kanálů Clear Channel Selector a vytvářející privátní cloud. Podporován je také bezdrátový tisk ReadySHARE Printer.

Novinka zahajuje novou éru nejvýkonnějších routerů pro domácnosti a kanceláře, které nabízejí maximální rychlost bezdrátového přenosu dat až 900 Mb/s, špičkový dosah a prémiové funkce zvyšující uživatelský komfort. Snadno si poradí s provozem nejnáročnějších aplikací z hlediska nároků na rychlost a kvalitu sítě, jako jsou např. bezdrátové streamování 3D a HD videa, online hraním počítačových her po síti či zálohováním velkých souborů.

Model WNDR4500 poskytuje o více než 50 % vyšší rychlost oproti současné generaci routerů typu Wireless-N750 v rámci 2,4GHz frekvenčního pásma a díky rychlosti 450 Mb/s vymezené pro každé Wi-Fi frekvenční pásmo 2,4 GHz i 5 GHz dosahuje kombinované rychlosti bezdrátového přenosu dat až 900 Mb/s. Pracuje se šesti vysoce citlivými vnitřními anténami vybavených výkonnými zesilovači, kromě maximální rychlosti tedy nabízí i větší dosah a pokrytí Wi-Fi sítě, než kterýkoli jiný bezdrátový domácí router na současném trhu.

Široké možnosti připojení periferních zařízení

NETGEAR WNDR4500 je špičkovým produktem rovněž z hlediska výbavy - seznam pokročilých funkcí je opravdu široký a přidává celé domácí síti více možností při jednodušší správě. K dispozici jsou dva USB porty, takže není problém sdílet současně tiskárnu a externí USB pevný nebo flash disk v rámci domácí sítě; ukládání a načítání souborů z externích disků prostřednictvím sítě je navíc díky výkonnému procesoru až o 30 % rychlejší, než u nejbližšího konkurenta typu Wireless-N900 na trhu.

Instalace a správa routeru WNDR3800 zabere jen několik okamžiků. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, chytrých telefonech, tabletech či dalších zařízeních.

Nový router je samozřejmě plně kompatibilní také s utilitou pro správu kancelářských routerů NETGEAR Genie. Tato zdarma dostupná aplikace založená na technologii SiteView dokáže odhalit spoustu informací o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích, automaticky opravuje běžné síťové problémy, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout nejlepšího pokrytí Wi-Fi sítě. Model NETGEAR WNDR4500 lze pomocí této utility navíc i konfigurovat.

Rodiče, stejně jako třeba firemní administrátoři, mohou snadno určit, které webové stránky jsou svým obsahem nevhodné pro jejich děti či zaměstnance - k takovým se pak nebude možné připojit.

Tuto a další funkcionality zajišťuje utilita NETGEAR Live Parental Controls, která spolupracuje se všemi zařízeními v síti včetně počítačů s Windows, Mac, chytrých telefonů nebo třeba tabletů, je založena na technologii OpenDNS a poskytuje filtrování obsahu a nežádoucích stránek přímo na routeru. Lze rovněž nastavit časové rozmezí, po které bude internetové připojení aktivní.

Vstupenka do světa cloudu

Funkce Clear Channel Selector, která byla dosud dostupná pouze v nejvyšších řadách firemních bezdrátových routerů a v nedávno představeném modelu WNDR3800, automaticky detekuje přehlcené Wi-Fi kanály a přepíná provoz na méně vytížené. Přetěžování Wi-Fi kanálů představuje stále významnější problém z důvodu zvyšování penetrace Wi-Fi zařízení a vysílání, typicky bezdrátových telefonů, elektronických chůviček či signálů šířených sousedy.

Navíc se "souboje" o dostupné frekvence běžných domácích zařízení nepřímo účastní i zařízení, která mohou rušit vysílání Wi-Fi přístrojů, jako třeba mikrovlnné trouby. Díky funkci Clear Channel Selector mohou uživatelé vytvářet spolehlivější domácí Wi-Fi síť s výrazným snížením náhodných výpadků, odpojení a zpomalení, na něž jsou citlivé náročné aplikace typu streamování HD videa, hraní online her pro více hráčů či přenosu hlasu a videochatu.

Majitel nového routeru WNDR4500 může aktivně využívat rovněž výhod moderního cloudu. Prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud lze vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu routeru WNDR4500 privátní cloud pro bezpečný přístup a sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu.

Není třeba zdlouhavě vybírat veřejné úložiště a nahrávat jednotlivé soubory, stejně tak odpadají obavy o nastavení soukromí nebo nenadálý výpadek dané veřejné služby. ReadySHARE Cloud umožňuje snadno určit, které soubory a složky na USB disku mohou být sdíleny a tyto sdílené soubory jsou poté dostupné z kteréhokoli počítače připojeného k internetu, stejně jako prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti NETGEAR určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony i tablety se systémem Android.

Prémiový model WNDR4500 je nejvýkonnější současný router společnosti NETGEAR. Jeho základem vysoce výkonný procesor Broadcom BCM4706 společně se 128 MB flash paměti a 128 MB RAM.

Kromě zmíněných funkcí nabízí mimo jiné také tyto další vlastnosti:

"Jsme hrdí na to, že neustále pokračujeme ve štafetě představování nejvyspělejších bezdrátových routerů", řekl Sandeep Harpalani, vedoucí manažer pro bezdrátové sítě ve společnosti NETGEAR. "NETGEAR WNDR4500 stojí osamoceně na vrcholu současných domácích routerů díky schopnosti poskytnout maximální přenosovou rychlost, dosah i sbírku prémiových funkcí při zjednodušené správě. Utilita NETGEAR Genie se navíc postará o to, aby i ti nejméně zkušení uživatelé objevili a dokázali naplno využít všechny možnosti moderní domácí sítě."

Cena a dostupnost

NETGEAR N900 Wireless dual band gigabit router (WNDR4500) je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 4590 Kč vč. DPH.

Další články k tématům - Android - cloud - DLNA - DNS - DoS - Genie - iPad - iPhone - iPod - N900 - NAT - QoS - RAM - router - SPI - tablet - telefon - tisk - USB - WiFi - Wireless - WNDR3800 - WNDR4500 - WPA

Článek Netgear Czech Republic s.r.o. ze dne 24. listopadu 2011 - čtvrtek

Další články od Netgear Czech Republic s.r.o.