logo

ERP systémy - aktuálně diskutovaná témata

Rešerše ERP, CRM, DMS a BI - Asociace za lepší ICT řešení přináší pravidelné shrnutí zajímavých článků z odborného tisku a specializovaných webů z uplynulého čtvrtletí.

Jedním z klasicky nosných témat byla opět bezpečnost podnikových systémů - objevily se články Bezpečnost v hybridním IT prostředí, Business World a Ochrana osobních údajů v cloudových službách, Computer World.

Éra cloudu charakteristická oddělenými privátními a veřejnými cloudy přechází zvolna do etapy hybridních propojených unifikovaných cloudů. Ovšem jen málo firem je připravených na úplnou migraci IT infrastruktury do cloudu - cestou je kombinace cloudových řešení a tradiční IT infrastruktury.

Důležitou oblastí jsou CRM systémy a další postupy pro zlepšení práce se zákazníky. Např. článek Práci se zákazníky se podřizuje celá firma a Náklady na CRM se vracejí rychle, CIO Business World či Výměna ERP systému je byznysový, ne IT projekt, Computer World.

CRM systémy pro řízení vztahů se zákazníky mění svou historickou roli. Z relativně samostatných aplikací se stávají klíčovou platformou, s níž pracuje celá organizace i její ekosystém.

V článcích nechybí přehled dodavatelů CRM systémů v klasické verzi instalace u zákazníka a cloudového řešení či doporučení pro hladký a plynulý proces transformace.

Trendový článek v CW je věnován současným ERP systémům: inteligence, cloudy a branžová řešení - to je podle odborníků cesta ke zvyšování konkurenceschopnosti pomocí inteligentních ERP.

Porovnává nasazení branžových a univerzálních řešení, přináší přehled některých ERP systémů na českém trhu s odkazem na specifikace lokálních zákazníků.

Další články k tématům - bezpečnost - Business Intelligence - cloud - CRM - DMS - ERP - infrastruktura - rešerše

Článek ze dne 16. října 2017 - pondělí

Další články od Asociace za lepší ICT řešení, o.p.s.