logo

IS K2 atmitec: roste zájem o ERP v cloudu

Společnost K2 atmitec - provozovatel vlastního Datového centra K2 a dodavatel komplexního IS K2 zaznamenává stále větší nárůst zájmu o ERP v cloudu. Toto řešení využívají především společnosti s různým místem působení a velkým objemem společných dat.

"Jako u všech nákupních rozhodnutí, i při pořízení informačního systému si musí zákazník položit klíčovou otázku - k čemu budu systém používat a co od něj očekávám? Jinak se budu samozřejmě rozhodovat v případě, když srovnávám péči a starost o zabezpečení provozu ERP řešení včetně techniky, lidí, dostupnosti, elektrické energie, technické úrovně atd., kdy větší výhodu vidíme v cloudu. A jinak v případě, že v kalkulaci některé položky nemám, protože je nepotřebuji (linky, správa atd.), pak bude pravděpodobně lépe vycházet nákup", dodává Ing. Pavel Motan, obchodní ředitel K2 atmitec s.r.o.

Evidentní zájem projevují také společnosti s potřebou rychle reagovat na tržní chování svých zákazníků a konkurentů. Pro ně je cloudové prostředí, které umožňuje nasazení dalších služeb v řádech několika minut, optimálním řešením.

U prvního zavádění cloudového řešení jde pak většinou o řád několika dní v závislosti na dostupnosti připojení. Samozřejmě platí, že zákazníci mohou využít jen některé z funkcí, ale ještě vyšší přidanou hodnotu získají při zapojení všech uživatelů do cloudu komplexního ERP systému.

Dalším důležitým aspektem jsou technické předpoklady zajišťující hladký chod společnosti. V praxi dochází k situacím, že technologie nejsou dostatečné, anebo uživatel nevyužívá správné nastavení. Naopak existují případy, kdy technologie bohatě převyšují potřebu zákazníka.

V prostředí datového centra je možná plánovatelná škálovatelnost výkonu a flexibilita spolu s nepřetržitým dohledem technologií.

Další články k tématům - cloud - ERP - IS - Pavel Motan

Článek ze dne 14. prosince 2011 - středa

Další články od K2 atmitec s.r.o.