logo

Zdokonalené zálohování s K2 SecureBackup

Společnost K2 atmitec uvádí na trh vylepšené řešení pro zálohování - K2 SecureBackup. Služba v případě výpadku garantuje obnovu dat a opětovné zprovoznění systému v řádu pouhých několika minut.

"Jde o další službu z našeho cloudového portfolia, v rámci kterého se snažíme našim zákazníkům nabízet nejen špičková a moderní řešení respektující současné trendy v IT oblasti, ale především také know-how našich vlastních odborníků", přibližuje novou službu Karel Stýblo, technický ředitel společnosti K2 atmitec s.r.o., a dodává: "I tentokrát platí, že zodpovědnost za běh služby bereme na svá bedra a zákazníci se tak mohou soustředit na to nejpodstatnější - na starost o své vlastní zákazníky a hledání těch nových."

Řešení K2 SecureBackup je založeno na replikaci dat do geograficky odlišné lokace, kterou je zpravidla datové centrum. V případě lokálních přírodních katastrof tak jsou vaše data vždy dostatečně daleko od jejich epicentra a v případě těch globálních jsou maximálně chráněna ve vysoce zabezpečeném datovém centru.

Jelikož se jedná o službu nepřetržité ochrany a zálohy, každá změna dat je zachycena již na úrovni bajtů a může se tak zálohovat kontinuálně, bez náročných datových špiček. Zároveň je tak umožněno i velmi jemné rozlišení bodu obnovy, který se namísto dnů a hodin pohybuje v řádu několika sekund.

Samozřejmostí je také široká variabilita obnovení - od souborů a e-mailových zpráv přes složky až po databáze a celé servery. Obnovovat lze na původní i zcela nový hardware, případně na virtuální servery. Pro snadnější manipulaci jsou zálohovaná data v systému viditelná jako soubory, což výrazně usnadňuje manipulaci s nimi.

"Data se musí chránit, protože v dnešní době jsou možná tím nejcennějším, co každá společnost má. Počet hrozeb je příliš vysoký na to, abyste spoléhali na štěstí, že zrovna vám se to nestane. A nejde jen o přírodní katastrofy, ale také o lidská selhání či cílené útoky. Teprve v případě nejhoršího scénáře si každá společnost uvědomí, jak obrovské problémy jsou se ztrátou dat spojené, ale to už je většinou na jakoukoli záchranu pozdě", dodává Karel Stýblo.

Další články k tématům - Backup - cloud - replikace - servery - Karel Stýblo

Článek ze dne 30. listopadu 2011 - středa

Další články od K2 atmitec s.r.o.