logo

Ostravské Datové centrum K2 atmitec je již z třetiny obsazeno

Ostravské datové centrum K2 atmitec bylo spuštěno v květnu 2010. Tato finančně náročná investice do vysoce moderních technologií tak přináší své výsledky. Noné Datové centrum K2 využívají firmy z oborů energetiky, těžebního průmyslu, IT, reklamy a další.

K2 atmitec navíc v současné době jedná s řadou dalších významných společností. "Rychlost, s jakou se datové centrum zaplňuje, nás samozřejmě těší. Můžeme říci, že dokonce předčila naše očekávání. Pomáhají nám zejména zkušenosti současných klientů, kteří si služby datového centra pochvalují," říká Marek Kučera, výkonný ředitel společnosti.

"Jsme rádi, že nyní můžeme i zákazníkům z Ostravy a okolí nabídnout komplexní služby včetně pronájmu prostoru v moderním datovém centru. Spolupráce společností GTS Czech a K2 atmitec nabízí zákazníkům široké spektrum služeb dostupné na jednom místě," dodává Pavel Brabenec, ředitel pro produktové a projektové řízení z partnerské společnosti GTS Czech.

Zákazníci mohou v centru využít nejen tradiční hostingové a outsourcingové služby, ale také služby spojené s cloud computingem - SaaS, PaaS nebo IaaS. Základem je Informační systém K2, ale často bývá doplněn i o další produkty - například provozování poštovních serverů, telefonních ústředen, řízení workflow informací nebo auditovanou komunikační infrastrukturu.

V současné době služby DC K2 již využívá několik desítek společností. Datové centrum K2 je společným projektem společnosti K2 atmitec a GTS Czech.

Článek ze dne 4. listopadu 2010 - čtvrtek

Další články od K2 atmitec s.r.o.