logo ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.
Aleš Hok

Aleš Hok

Obchodní ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS

LinkedIn

Z důvodu eliminace následků ransomware incidentů a kybernetických útoků na zálohovaná data, která jsou překážkou úspěšného vydírání, registrujeme z řad našich zákazníků a partnerů stále větší zájem o nástroje kybernetické bezpečnosti.

Ale ani tak ještě vyhráno - je rovněž nezbytné obnovu ze záloh pravidelně testovat, a tím minimalizovat čas a náklady spojené s obnovou provozu a zachování obchodní kontinuity v případě skutečného výpadku.

Chtěl bych poděkovat českým a slovenským partnerům za jejich skvělé výsledky v roce 2020, zejména pak v oblasti cloudových služeb, což se odráží i na skladbě oceněných.

Zvyšující se frekvence a závažnost kybernetických útoků, se kterými se stále častěji setkáváme i u lokálních organizací, narušují jejich obchodní kontinuitu motivují je ke spolupráci s poskytovateli služeb s vyšší garancí zabezpečení.

Považuji za velké štěstí, že jsem mohl být u dynamického rozvoje našeho odvětví a že jsem tak mohl zevnitř sledovat nezanedbatelné úspěchy společnosti ZEBRA SYSTEMS. Ať již šlo o rozšíření našeho portfolia či teritoria, nespočet ocenění vendorů i partnerů nebo vstup mezi top 1000 nejrychleji rostoucích firem v Evropě.

A s velkou chutí se těším především na to, že budeme ještě intenzivněji podporovat úspěchy a výsledky našich partnerů. Protože bez jejich úspěchů by se nikdy neuskutečnil ani ten náš.

Celkové náklady na likvidaci útoku ransomware v benešovské nemocnici se podle posledních informací vyšplhala na 60 milionů Kč. A pokud hejtmanství středočeského kraje tvrdí, že zabezpečení nemocnice bylo na standardní úrovni srovnatelné s ostatními nemocnicemi, potom je třeba aktuální zabezpečení českých zdravotnických zařízení radikálně zlepšit.

S rostoucím objemem důvěrných dat ve zdravotnictví se zdravotní zařízení stávají oblíbenějším terčem pro hackery. Ti právem předpokládají větší ochotu ke spolupráci, tedy vyšší pravděpodobnost uhrazení výkupného.

Ransomwarový útok provedený s pomocí tzv. spear phishingu dnes zvládne realizovat i patnáctiletý uživatel. S pomocí cíleného, podvrženého e-mailu jsou útočníci schopni se s minimálními náklady dostat do firemních systémů, zašifrovat data i jejich zálohy, a následně úspěšně vydírat.

Samotné zálohování již k ochraně dat nestačí, je třeba doplnit proaktivní ochranu před ransomwarovými útoky, která je schopna zastavit nákazu dřív, než napáchá škody.

<< První < Zpět Poslední stránka