logo

Windows Phone 7.5: Marketplace se otevírá pro vývojáře dalších zemí včetně České republiky

Microsoft oznamuje další novinky spojené se zpřístupněním služby Marketplace pro vývojáře. Čeští odborníci tak mohou začít s vytvářením svých aplikací a her pro Windows Phone 7.5 (Mango) - s jejich umisťováním do tohoto virtuálního obchodu. Konference MOBERA pro zájemce o mobilní platformu se koná v Brně ve dnech 5. - 7.9. 2011.

Vývojářům jsou k dispozici i nové funkce jako rychlé přepínání mezi aplikacemi, zvuk na pozadí nebo integrace lepšího vyhledávání. Novinkou je i možnost připnout více okének na úvodní obrazovku. Příkladem může být aplikace zobrazující počasí v několika vybraných městech.

"Otevření služby Marketplace představuje pro české vývojáře zcela novou příležitost, díky které mohou nabídnout své inovativní aplikace statisícům uživatelů v České republice a v zahraničí", komentuje Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Soutěž o nejstahovanější aplikaci pro Windows Phone

V souvislosti s touto novinkou Microsoft vyhlásil soutěž o nejlepší aplikaci pro Windows Phone. Tvůrci těch nejstahovanějších vyhrají hodnotné ceny, jako jsou například herní konzole Xbox 360, batohy, trička nebo exkluzivní umístění do českého seznamu doporučených aplikací na Marketplace.

Novinka Windows Phone SDK 7.1 RC

S otevřením obchodu Marketplace byly uvolněny i nástroje Windows Phone SDK 7.1 RC. Ty umožňují snadno vytvořit aplikace pro Windows Phone Marketplace. Dále obsahují nástroj Marketplace Test Kit dovolující otestovat, zda aplikace splňuje certifikační požadavky, a to ještě před umístěním na Marketplace.

Pozvánka na konferenci MOBERA

Zájemci o mobilní platformu se mohou od 5. do 7.9. 2011 v Brně zúčastnit konference MOBERA. Přednášky povedou zkušení odborníci z celého světa. Vývojáři ocení zejména přítomnost Roba Milese nebo Štěpána Bechynského. V případě zájmu o 10 % slevu stačí do registračního on-line formuláře vložit kód MICROSOFTcommunityMOBERA.

Další články k tématům - Brno - konference - Marketplace - MOBERA - Phone - platforma - SDK - soutěž - Xbox - Jiří Karpeta

Článek ze dne 25. srpna 2011 - čtvrtek

Další články od Microsoft s.r.o.