logo

Internet Explorer 10 v testovací verzi pro vývojáře

Microsoft predstavil na právě probíhající konferenci Microsoft MIX11 (12. - 14.4. 2011 Las Vegas, hlavním tématem je web a podpora HTML5) první testovací verzi Internet Exploreru 10 určenou pro vývojáře.

Microsoft právě vydal první verzi Platform Preview Internet Exploreru 10 (IE10 PP1). Ta je určena zejména pro vývojáře webu a zaměřuje se na využití možností dnešních počítačů a operačního systému Windows 7, který se postupně stává novým standardem na dnešních počítačích. Uvedení IE10 PP1 přichází necelý měsíc po uvedení finální verze Internet Exploreru 9.

Pro vývoj webových aplikací, které jsou dnes provozovány na mnoha různých zařízeních, je podpora standardů jako HTML5 klíčová nejen z důvodu úspory času při vývoji, ale také protože dovoluje využít možnosti zařízení na maximum a uživateli doručit mnohem bohatší obsah. Internet Explorer 9 přinesl plnou hardwarovou akceleraci vykreslení grafiky, textu i videa a vývojáři tak mohou uživatelům nabídnout stránky, které by ještě před rokem nebyly vůbec myslitelné.

Internet Explorer 10 pak přinese podporu ještě více standardů, jako například CSS3 Gradients na pozadí nebo CSS3 Flexbox.

Další články k tématům - CSS3 - Explorer - Flexbox - HTML5 - IE10 - konference - MIX11 - video - vývoj

Článek ze dne 13. dubna 2011 - středa

Další články od Microsoft s.r.o.