logo

Marketplace se stovkou českých aplikací

Uvolněním aktualizace Mango se Windows Phone Marketplace rozrůstá o velké množství nových hodnotnějších aplikací. Microsoft tak otevřel dveře i českým vývojářům, kteří se okamžitě chopili šance. Marketplace již má tak téměř stovku vlastních českých aplikací.

Počet nových aplikací stále vzrůstá - jen za poslední měsíc se téměř zdvojnásobil. V září si již více než polovina českých vývojářů, registrovaných pro Windows Phone 7, odemkla svůj telefon. To jim umožňuje jeho prostřednictvím pracovat s aplikacemi třetích stran Přes 10 % českých vývojářů svou aplikaci umístilo na Marketplace.

"Do českého Marketplace svými aplikacemi přispívá čím dál více vývojářů a pociťuji i zvětšující se uživatelskou základnu. Moje aplikace (TV Program, Svátky, WP Bench apod.) mají až překvapivou stahovanost, a každý desátý uživatel je ochotný za aplikaci zaplatit", říká Robert Varga - vývojář Windows Phone aplikací a Microsoft Influencer.

Nejstahovanější volně dostupnou českou aplikací jsou v tuto chvíli WMM Jízdní řády. Tato aplikace slouží k vyhledávání dopravního spojení. K dipozici je vlak, autobus, letadlo, ale i městská hromadná doprava. Jízdní řády jsou čerpány z oblíbeného serveru idos.cz. Nejvíce stahovanou placenou aplikací jsou pak Bankomaty. Díky této aplikaci je možno vyhledat nejbližší bankomaty nejen dle vaší aktuální GPS pozice, ale i kolem libovolně zvoleného místa na mapě.

Další aplikací, kterou uživatelé Windows Phone jistě uvítají, jsou velmi oblíbené Mapy.cz. Již nyní je možno aplikaci využít k vyhledávání zajímavých míst ve svém okolí. Chybět nebudou ani klasické funkce, jako je vyhledávání nebo přepínání mapových podkladů, včetně vrstev.

Marketplace se ale plní také aplikacemi, které jsou speciálně vyvinuty pro B2B sféru. Např. s Phone Manager mají majitelé e-shopů využívajících platformu Zoner inShop 4 přehled o objednávkách přímo v telefonu. Jakmile jsou produkty z objednávky naskládány v krabici či předány na poštu,stačí pouze několika doteky změnit stav objednávky. Někteří obchodníci automaticky u nových neověřených zákazníků provádějí ověřovací hovor, s touto aplikací je to otázkou dvou doteků displeje a je možné s novým klientem mluvit. Stejně snadná je díky uvedené aplikaci i mailová komunikace s obchodními partnery.

"Velmi nás těší zájem českých vývojářů, kteří s otevřením Marketplace okamžitě využili nové příležitosti a ihned se pustili do vývoje vlastních aplikací. Díky svým nápadům usnadní a zpříjemní vyhledávání na Marketplace statisícům uživatelů nejen z České republiky, ale i výrazným způsobem rozšíří užitnou hodnotu Windows Phone", dodává Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Stále také pokračuje soutěž o nejstahovanější aplikaci pro Windows Phone, kterou Microsoft vyhlásil v souvislosti s uvolěním Windows Phone 7.5 (Mango). Soutěží se o nejlepší aplikaci pro Windows Phone.

Tvůrci těch nejstahovanějších vyhrají hodnotné ceny, jako jsou například herní konzole Xbox 360, batohy, trička nebo exkluzivní umístění do českého seznamu doporučených aplikací na Marketplace.

Další články k tématům - B2B - GPS - Mango - Mapy - Marketplace - telefon - WMM - Xbox - Robert Varga - Jiří Karpeta

Článek ze dne 7. října 2011 - pátek

Další články od Microsoft s.r.o.