logo

Windows Phone 7: Microsoft představuje novou verzi vývojářských nástrojů

Microsoft představil na konferenci MIX11 (12. - 14.4. 2011 Las Vegas) možnosti nových vývojářských nástrojů, které umožní mnohem širší využití možností Windows Phone 7 zařízení - multitasking, přístup aplikací ke kontaktům, kalendářům, senzorům GPS, akcelerometru, ale i fotoaparátu.

Uživatelé telefonu Windows Phone 7 také budou moci využívat plně integrovaný Internet Explorer 9 s podporou HTML5 a akcelerovaným vykreslováním obsahu. K současné podpoře propojení se sociální sítí Facebook bude také přidána přímá integrace sociální sítě Twitter a přímé propojení s online úložným prostorem SkyDrive. Díky "Live Agents", rozšířené podpoře multitaskingu, budou Windows Phone 7 zařízení podporovat Push notifikace, programy běžící na pozadí, interakce s Live Tiles, stahování dat na pozadí a rychlé přepínání mezi aplikacemi.

Vývojářské nástroje pro současnou verzi byly staženy 1,5 milionu krát. Počet registrovaných vývojářů dosáhl počtu 38000 a každý týden se registruje více než 1200 dalších. Úspěch her a aplikací pro Windows Phone 7 pak dokazuje, že průměrně si uživatel této platformy stáhne 12 aplikací za měsíc.

Pro uživatele jsou k dispozici nejen aplikace zdarma, ale u 44 % placených aplikací je také k dispozici verze, která dává možnost vyzkoušet aplikaci před zakoupením.

Nové nástroje pro Windows Phone 7 budou vývojářům her a aplikací uvolněny v květnu 2011.

Další články k tématům - Explorer - Facebook - GPS - HTML5 - Live Agents - MIX11 - multitasking - Phone - platforma - SkyDrive - Twitter - vývoj - zdarma

Článek ze dne 15. dubna 2011 - pátek

Další články od Microsoft s.r.o.