logo

Microsoft rozšiřuje nabídku softwarových dárcovských programů

Microsoft připravil pět změn, které přispějí ke zkvalitnění dárcovského programu Microsoftu CyberGrants a programu TechSoup. V rámci těchto programů již bylo obdarováno celkem 146 českých neziskových organizací softwarem v tržní hodnotě více než 60 milionů Kč.

Grantový program Microsoftu CyberGrants běží již od roku 1998, program TechSoup Česká republika byl zahájen v prosinci 2010 ve spolupráci s Nadací VIA a Nadací Charty 77. Díky změnám v pravidlech dárcovských programů bude pro neziskové organizace ještě snazší získat softwarové produkty Microsoftu zdarma, případně za velmi příznivé ceny.

První novinkou je navýšení počtu softwarových produktů, o které mohou zástupci neziskových organizací zažádat. Místo dosavadních šesti nabízí nyní Microsoft deset produktů, mezi které patří mimo jiné Microsoft Windows 7, Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint 2010 a další. Rozšířena byla i základna žadatelů. Nově se teď mohou o softwarové granty hlásit další tři kategorie neziskových organizací: výzkumné medicínské organizace, soukromé nadace a organizace zaměřené na rekreaci a amatérské sportování.

V rámci dárcovských programů začal Microsoft také bezplatně nabízet speciální legalizační licenci systému Windows, Get Genuine Kit. Ta organizacím, které si nejsou jisté legálností svého operačního systému, umožní snadno systém zlegalizovat a zpřístupní jim tak pravidelné aktualizace a lepší zabezpečení. Čtvrtou novinkou je možnost žádat o softwarový dar v rámci programu TechSoup kdykoliv. Odpadá tak dříve platné omezení, kdy nezisková organizace mohla o softwarový dar žádat pouze jednou ročně. S programem TechSoup souvisí i pátá výhoda. Neziskové organizace, které získávají softwarové granty prostřednictvím tohoto programu, se nyní mohou přihlásit na webovou stránku Microsoft Donations Center a pohodlně přes internet sledovat stav a historii svých žádostí.

"Rostoucí zájem neziskových organizací o tento druh podpory nás motivoval k dalšímu zjednodušení a nabídce nových možností spolupráce. Věříme, že tento krok napomůže zvýšení konkurenceschopnosti českých neziskových organizací ale i snížení podílu nelegálního softwaru na českém trhu", uvedla Markéta Kuklová, tisková mluvčí společnosti Microsoft.

"Program TechSoup poskytl neziskovým organizacím v České republice nevídanou příležitost pro profesionalizaci a zkvalitnění jejich práce. Jsme přesvědčeni, že neziskové organizace velice ocení dnes oznámené změny a rozšíření dárcovského programu společnosti Microsoft, které jim přinese jak rozšíření nabídky softwarových darů tak i větší flexibilitu při jejich získávání. Program se od začátku setkává s nebývalým zájmem a nyní očekáváme, že jeho obliba ještě výrazně vzroste", uvedl Jiří Bárta, ředitel Nadace VIA, jež spolu s Nadací Charty 77 a Sdružením VIA program v České republice zprostředkovává.

Program TechSoup zaznamenal v České republice velký nárůst zájmu ze strany neziskových organizací. Od jeho spuštění v prosinci 2010 do konce letošního června je v databázi registrováno již celkem 293 neziskových organizací (234 z nich splňuje kritéria oprávněnosti společnosti Microsoft) a bylo vyřízeno celkem 131 objednávek, díky nimž do neziskových organizací putovalo již více než1 800 softwarových licencí v celkové hodnotě více než 16 milionů korun.

O TechSoup Česká Republika

Softwarový dárcovský program TechSoup Česká republika a webový portál www.techsoup.cz byly spuštěny 9. prosince 2010 jako česká odnož služby mezinárodní organizace TechSoup Global se sídlem v San Franciscu. Chod programu v Česku zajišťují Nadace VIA, Nadace Charty 77 - Konto Bariéry a Sdružení VIA. Zaregistrované české neziskové organizace vyhovující kritériím si prostřednictvím e-shopu mohou od společnosti Microsoft každé dva roky objednat 10 produktů, přičemž od každého až 50 licencí. Nabídka obsahuje také možnost objednání 4 produktů ročně od společnosti SAP a 1 produktu ročně od společnosti GiftWorks. Nabídka softwarových produktů zahrnuje operační systémy, kancelářské aplikace, serverová a CRM řešení.

Článek ze dne 29. července 2011 - pátek

Další články od Microsoft s.r.o.