logo

Opening Windows: networking mezi ženami na manažerských pozicích

Microsoft ve spolupráci s US Business School uspořádal další setkání v rámci iniciativy Opening Windows, jehož cílem je vytvořit podmínky pro networking mezi ženami na manažerských pozicích a napomoci jim v jejich kariérním rozvoji.

Setkání, kterého se zúčastnilo více než 50 nových členek, tentokrát proběhlo v Grand Hotelu Bohemia v Praze. Součástí programu byla mimojiné i diskuse s vzácnými hosty Magdalenou Souček, partnerkou Ernst & Young ČR a Stanislavem Martínkem z Nestlé Česká a Slovenská republika.

Iniciativa Opening Windows je výsledkem spolupráce US Business School Praha a společnosti Microsoft. Doposud proběhla čtyři celovečerní setkání s celkem 150 ženami - účastnicemi a 11 hosty, převážně vysoce postavenými manažery/manažerkami působícími v České republice.

Jako příklad můžeme zmínit bývalou generální ředitelku Microsoftu ČR Jane Gilson, Vladimíra Kováře, majitele Unicornu, Alexis Georgie, CEO, ING ČR, světoznámou architektku Evu Jiřičnou, Muriel Anton, CEO, Vodafonu ČR, Jana Bubeníka, Lubora Žalmana, CEO Reiffeisen Bank, první Češku, která zdolala Mount Everest, Kláru Poláčkovou, nebo generálního ředitele Johnson & Johnson, Jiřího Pavlíčka.

Hlavním posláním je při dobrém jídle a pití vytvořit podnínky pro diskusi a networking. Objevují se témata z různých oblastí, ale velmi často se diskutuje o tom, co žena nebo její rodina a společnost získávají, bere-li na sebe ve větší míře zodpovědnost za chod firmy, a čeho se naopak musí zříct. Jak všechno zařídit, aby mohla zůstat ženou, matkou a tak dále.

Na základě úspěšnosti Opening Winodws v České Republice se tato iniciativa rozjíždí v ostatních zemích CEE regionu, jako např. na Slovensku, Maďarsku a na Ukrajině.

Neformální snídaně

Každý měsíc se účastnice projektu mají možnost setkat u snídaně, obvykle též s nějakým hostem. Jako příklad můžeme zmínit Marcuse Kohlera, bývalého personálního ředitele Microsoftu ČR, nebo Janu Hybáškovou, nově jmenovanou velvyslankyni EU v Bagdádu. Poslední setkání proběhlo 3.2. 2011, hostem byla Senta Čermáková. Pil se čaj i káva a povídalo se na téma kariéra, diverzita, zkušenosti s různým kulturním prostředí ve firmách, ale i o věcech, které přináší každodenní život.

Members to members

Členky Opening Windodows si začaly samy cca jednou za dva měsíce organizovat i společné akce nad rámec oficiálního setkávání a programu. Cílem "Members to members" je předat ostatním vlastní zkušenosti a naopak od jiných získat zajímavou inspiraci.

Doposud se členky setkali například nad tématy fotografování, enterpreneurship for women, cestování a tipy na exotickou dovolenou a další.

Článek ze dne 23. února 2011 - středa

Další články od Microsoft s.r.o.