logo

Microsoft WebMatrix v nabídce hostingových služeb ACTIVE 24

ACTIVE 24 ve své webhostingové nabídce nově podporuje WebMatrix - nástroj společnosti Microsoft pro tvorbu webových aplikací určený i pro méně zkušené webové vývojáře. ACTIVE 24 se tak stává největší webhostingovou společností v České republice, která nástroj WebMatrix podporuje.

Microsoft WebMatrix je nástroj pro webové vývojáře, který usnadňuje vytváření nových webových aplikací. Začít můžete pomocí předpřipravených šablon nebo s pomocí populárních Open Source aplikací, jako WordPress, Joomla!, DotNetNuke a dalších.

Zájemci o používání tohoto nástroje mohou využít jeden ze dvou balíčků - Home nebo Business. Oba se vyznačují podporou multihostingu, tedy provozu více plně nezávislých webových prezentací na jediném hostingu, díky čemuž jsou oba mimořádně cenově výhodné.

"Využití řešení WebMatrix doplňuje naši společnou snahu se společností Microsoft, tedy přiblížení se možnosti prezentace na internetu širokým masám uživatelů, dokonce i vývojářům bez velkých zkušeností s programováním", řekl František Grunt, marketingový manažer společnosti ACTIVE 24.

"Od spolupráce s ACTIVE 24 si slibujeme především další rozšíření nástroje WebMatrix, jehož klíčovou vlastností je univerzálnost a použitelnost pro všechny uživatele. Studentům a začínajícím vývojářům nabízí rychlý způsob, jak se tvorbu webu naučit. Webovým agenturám poskytuje efektivní způsob, jak vytvořit stránky s využitím open source aplikací. IT profesionálům pak dává k dispozici další možnost, jak rychle a jednoduše webové stránky nasazovat", dodává Pavel Dolejš, manažer pro telekomunikační segment,Microsoft.

Pomocí nástroje Microsoft WebMatrix bude možné publikovat weby s využitím řady redakčních systémů podporovaných společností ACTIVE 24, mezi něž patří například Kentico CMS, CMS DotNetNuke, CMS Umbraco, blogovací systém BlogEndine.NET, e-shop nopCommerce nebo CMS mojoPortal.

Jedním z nejvýznamnějších redakčních systémů je právě prvně jmenovaná aplikace, systém pro správu obsahu (CMS) společnosti Kentico Software, který se používá pro vytváření a správu webových stránek, on-line obchodů, intranetů a komunitních stránek využívajících technologií Web 2.0 a využívá platformy Microsoft SQL Server a ASP.NET.

"Těší nás, že právě ACTIVE 24, jeden z evropsky nejvýznamnějších poskytovatelů služeb v oblasti hostingu, představil podporu nástroje WebMatrix a jeho prostřednictvím i snadnou instalaci našeho publikačního systému Kentico CMS", řekl Petr Palas, ředitel společnosti Kentico Software. "Věříme, že tímto krokem zpřístupní Kentico CMS širší skupině vývojářů, kteří budou moci plně využít výhod našeho řešení, stejně jako jej dnes úspěšně využívají AXA, Toshiba, Czech Tourism, Lukoil a další společnosti v České republice a v dalších 83 zemích."

Další články k tématům - CMS - eshop - hosting - multihosting - platforma - SQL - WebMatrix - František Grunt - Pavel Dolejš - Petr Palas

Článek ze dne 16. prosince 2011 - pátek

Další články od Microsoft s.r.o.