logo

Techmania: vyzkoušejte si horké novinky od Microsoftu

Vědecko-zábavní centrum Techmania v Plzni a Microsoft představují technologické novinky v oblasti vzdělávacích a zábavních technologií, a to především se zaměřením na studenty, školy a rodiny, kteří jsou nejfrekventovanějšími návštěvníky centra. Technologické cenrum ročně navštíví více než 70 tisíc návštěvníků.

"Techmania je místem, kde je učení pojato zábavnou formou a kde je technologie hračkou. V tom je velmi blízká filozofii Microsoftu. Chtěli bychom díky našim aplikacím všem návštěvníkům představit technologii i svět kolem nás novým způsobem," uvedl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice.

Microsoft spolupráci začíná dodáním tří novinek. Na první z nich, kterou Microsoft poskytuje ve spolupráci s partnerem J4W, si návštěvníci mohou vyzkoušet interaktivní procházku noční oblohou. Mohou se ponořit do hlubin vesmíru a na velké multidotykové obrazovce pomocí aplikace Worldwide Telescope brouzdat mezi hvězdami, prohlédnout si jednotlivé planety Sluneční soustavy zblízka a nebo se projít po mléčné dráze. Na stejné obrazovce jde pak snadno přepnout na prohlížení Země, a to v 3D pomocí aplikace Bing Maps.

Druhou dodanou aplikací je revoluční herní platforma Kinect, která se stala nejprodávanější hrou všech dob a jistě potěší nejen malé návštěvníky parku, ale i jejich rodiče, neboť přirozeným způsobem vede k pohybu. Kinect je ovládán pohybem celého těla a v 3D přenáší hráče do děje, ať už se jedná o různé druhy sportu, nebo třeba sjíždění divoké řeky či lekci Zumby.

Třetí novinku Microsoft zatím tají. "Jedná se o aplikaci, která je v současné době na míru vyvíjena pro Techmanii. Hotová by měla být zhruba za měsíc a mohu prozradit jen to, že přinese do Techmanie fenomén sociálních sítí", říká Jana Knesplová, která má v Microsoftu koordinaci projektu na starosti.

Oba partneři zdůrazňují, že těmito aplikacemi spolupráce nekončí. Ředitel Techmanie, Vlastimil Volák, upřesňuje: "S Microsoftem plánujeme spolupráci na dlouhodobé úrovni. Připravujeme společné aktivity a těšíme se, že Techmania se stane místem, kde lidé najdou to nejlepší a nejnovější z Microsoft Research & Development."

Další články k tématům - 3D - Bing Maps - J4W - Kinect - Techmania - zábava - Roman Cabálek - Jana Knesplová - Vlastimil Volák

Článek ze dne 9. března 2011 - středa

Další články od Microsoft s.r.o.