logo

Platforma Windows Azure byla oceněna jako nejlepší cloudová služba

Microsoft s platformou Windows Azure celosvětově vyhrál cenu za nejlepší cloudovou službu. Cena byla předána během třetího výročního fóra Cloud Computing World Forum v Londýně a o vítězství rozhodla porota sestavená z nezávislých expertů.

Získání ocenění pro Windows Azure přispěl zejména fakt, že i přesto, že je tato platforma všeobecně dostupná pouze něco málo přes rok, již nyní ji využívají zákazníci ve 41 zemích.

Platforma Windows Azure je platforma pro služby technologie cloud computing hostované v datacentrech společnosti Microsoft. Platforma Windows Azure poskytuje celou škálu funkcí pro vytváření aplikací, jejichž použití sahá od spotřebitelských webů až po nasazení v podnicích, a zahrnuje operační systém pro aplikace běžící v prostředí cloudu a sadu služeb pro vývojáře. Hlavní součásti platformy Windows Azure jsou produkty Windows Azure, Microsoft SQL Azure a AppFabric.

Windows Azure nabízí možnost flexibilního vytváření nových služeb, inovativnějších řešení, ale také snížení nákladů a zvýšení efektivity.

Další články k tématům - AppFabric - Azure - cloud - computing - ocenění - platforma - SQL

Článek ze dne 14. července 2011 - čtvrtek

Další články od Microsoft s.r.o.