logo

Office 365: Univerzita Hradec Králové používá cloudové technologie Microsoftu

Univerzita Hradec Králové (UHK) je jednou z prvních univerzit v České republice, která začíná využívat profesionální cloudovou službu Office 365 pro školství. UHK tak získává zdarma větší e-mailové schránky a nástroje pro rychlejší a pohodlnější komunikaci.

Svým studentům nabídne novinky jako například až 250krát větší školní e-mailovou schránku a nástroje pro efektivnější komunikaci pomocí rychlých zpráv či audio a video hovorů. Do budoucna univerzita plánuje rozšířit novou službu i na své zaměstnance.

Microsoft Office 365 je dalším ze širokého spektra technologických řešení, které univerzita svým studentům nabízí. Díky rychlosti implementace a komplexní bázi nejnovějších technologií se v tomto ohledu řadí mezi špičku mezi českými vysokými školami.

"Spolupráce s vysokými školami je pro společnost Microsoft velice důležitá. Zejména ta s UHK nás těší obzvlášť. Je ukázkovým příkladem propojení jednotlivých technologií od Microsoftu, na nichž je vybudována infrastruktura univerzity, a přidané hodnoty, kterou přináší pro strategické využití IT ve školství. Ovocem společné práce je například také Microsoft inovační centrum Hradec Králové, které bylo založeno v loňském roce, a ve kterém probíhají odborné projekty na testování technologií jako Windows Azure, Microsoft SharePoint a Windows Phone", řekl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft Česká republika, krátce po skončení své přednášky pro studenty právě na UHK.

Využití cloudu ve školním prostředí je v dnešní době logickým krokem. Zajištění stejných služeb ve vlastní režii by bylo z hlediska finančních a personálních nákladů výrazně méně efektivní, zejména protože společnost Microsoft nabízí Office 365 studentům zcela zdarma. S návrhem architektury, integrací do stávajícího prostředí a migrací dat pomáhá univerzitě její dlouhodobý implementační partner, společnost EMWAC Group.

Univerzita Hradec Králové plánuje plně využít možností Office 365 ve vysokoškolském prostředí. Aktuálně zkoumá možnost přenosu přednášek online pro účely distanční výuky, poskytnutí datových prostorů pro snadnou spolupráci například v rámci školních projektů a snadného přístupu k datům odkudkoli - z domova i například z chytrého mobilního telefonu. Nejen studenti však budou ze služeb Office 365 profitovat. Pracovníci IT oddělení v nich dostanou k dispozici nástroje pro rychlou vzdálenou pomoc uživatelům.

"Pro univerzitu je stěžejní nabízet studentům nová a pokroková IT řešení, která usnadní jejich studium a lépe je připraví pro budoucí zaměstnání", říká doc. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D., rektor Univerzity Hradec Králové. "Řešení jako Office 365 jsou také důležitá pro komunikaci zaměstnanců a vedení, neboť výsledkem jsou efektivnější služby pro studenty a v neposlední řadě optimalizace nákladů. Jsem přesvědčen, že tento přístup dává univerzitě silnou konkurenční výhodu."

Služby Office 365 umožňují přístup k e-mailu, důležitým dokumentům, kontaktům a kalendářům téměř odkudkoli, díky čemuž budete mít vždy k dispozici aktuální informace. Díky známým nástrojům se budete moci snadno spojit s ostatními a spolupracovat s nimi.

Služby Office 365 nabízí silné zabezpečení a vysokou spolehlivost.

Další články k tématům - audio - Azure - cloud - EMWAC - Office - SharePoint - UHK - Windows - zdarma - Roman Cabálek - Josef Hynek

Článek ze dne 9. listopadu 2011 - středa

Další články od Microsoft s.r.o.