logo

Imagine Cup 2012: studenti, ukažte světu své projekty

Další ročník soutěže studentských projektů - Imagine Cup 2012, je tu. Zájemci z řad studentů středních a vysokých škol se mohou přihlašovat až do 1.4. 2012. Zadání je snadné, stačí dobrý nápad, projekt, který díky využití IT pomůže řešit nejpalčivější problémy dnešního světa.

Jako každý rok se soutěží ve čtyřech kategoriích, kterými jsou:

České národní kolo soutěže proběhne 26.4. 2012 a jeho vítězové poletí na mezinárodní finále do australského Sydney. Soutěžící se mohou kromě věcných cen a finanční odměny pro vítěze těšit i na technologickou a poradenskou podporu společnosti Microsoft v průběhu soutěže, ale i po jejím skončení. Úspěšné týmy pak mají možnost se přihlásit do grantových programů v Microsoft Inovačních centrech v Brně a Hradci Králové, kde mohou až tři roky čerpat technickou i finanční podporu, například prostřednictvím programu BizSpark.

"Imagine Cup chápu jako skvělou možnost, jak si vyzkoušet práci v týmu na reálném projektu pro reálné zákazníky a uživatele", říká Filip Řehořík, manažer akademických programů ve společnosti Microsoft. "Studenti si vyzkouší nejen projekt dotáhnout po technické stránce, ale také specifikovat okruh potenciálních uživatelů či navrhnout model celého řešení a odhadnout například bod zlomu."

Soutěž má již i v České republice dlouhou tradici a studenti českých univerzit každoročně sbírají v celosvětové konkurenci cenné medaile. Jeden z loňských českých finalistů, tým Celebrio, se díky úspěchu v Imagine Cupu významně rozrostl a expandoval i do zahraničí. Díky soutěži získal potřebné kontakty i mediální pozornost, kterou úspěšně využil, a nyní již není studentským projektem, ale komerční společností s jasně danou strukturou.

"Soutěž Imagine Cup nám potvrdila, že cesta, kterou se vydáváme s Celebriem, je správná. Podívali jsme se na projekt z dalších perspektiv, a dokázali tak vytvořit celý ekosystém kolem něj. Stejně tak je úžasné, že Microsoft projekty podporuje i za hranicemi soutěže a napomáhá tak jejich uplatnění ve skutečném světě. Grantový program nám umožňuje pokrýt naše náklady týkající se uvedení systému na trh, aniž bychom se museli bát o ztrátu své nezávislosti", uvedl Martin Novák, výkonný ředitel Celebrio Software.

Další články k tématům - Imagine - ocenění - soutěž - studenti - Filip Řehořík - Martin Novák

Článek ze dne 19. ledna 2012 - čtvrtek

Další články od Microsoft s.r.o.