logo

Multifunkce Xerox s HiQ LED technologií jsou o 50 % energeticky úspornější než konkurence

Multifunkční barevná zařízení Xerox WorkCentre 7428 a 7435 získala ocenění Outstanding Achievement Award od společnosti Buyers Laboratory (BLI) za energetickou efektivitu svého provozu.

Zařízení, která byla na český trh uvedena v květnu, byla v podrobném testu srovnána s pěti konkurenčními zařízeními stejné kategorie.

Výsledky testů ukázaly, že roční spotřeba energie multifunkcí Xerox WorkCentre 7428 a 7435 je ve srovnání s průměrem ostatních testovaných strojů o více než 50 % nižší. Současně však zařízení Xerox těchto hodnot nedosahují na úkor produktivity, takže např. doba přechodu ze spánkového režimu je kratší, než průměr u ostatních testovaných strojů.

"Společnost Xerox se dlouhodobě zabývá programy na ochranu životního prostředí a neustále pracuje na inovacích, které našim zákazníkům umožňují úspory provozních nákladů při zachování vysoké produktivity," říká Dušan Novotný, produktový manažer společnosti XEROX CZECH REPUBLIC. "Zařízení řady WorkCentre 7400 jsou navíc první svého druhu, neboť obsahují plasty s podílem biomasy, při jejichž výrobě se produkuje o 16 procent méně emisí CO2."

Řada Xerox WorkCentre 7400 nabízí nejvyšší kvalitu barev a funkce šetřící náklady, spotřebu energie i prostory. Je založena na zcela nové generaci LED osvitu s názvem HiQ LED, kterou vyvinula společnost Xerox ve spolupráci s japonským producentem optického skla a optických prvků Nippon Electric Glass. Multifunkce tak přináší rekordní fyzické rozlišení v oblasti LED tisku, a to 1 200 x 2 400 dpi. To je umožněno dvojnásobnou hustotou HiQ LED diod oproti konkurenčním řešením.

Buyers Laboratory Inc. je významnou světovou autoritou zabývající se nezávislým testováním produktů v oblasti práce s dokumenty. Společnost realizuje pravidelné testy a recenze multifunkčních zařízení, kopírovacích zařízení, tiskáren a faxů a také velkoformátového tisku.

Další články k tématům - HiQ - LED - WorkCentre - Xerox - zařízení - Dušan Novotný

Článek ze dne 31. července 2009 - pátek

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.