logo

Xerox partnerem divadelního festivalu Mezi ploty

Poslední květnový den se opět otevřou brány psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích, kde se bude konat již 17. ročník populárního divadelního festivalu Mezi Ploty, jehož partnerem je i společnost Xerox.

Xerox bude mít na festivalu připraven dětský koutek "Xerox dětem", který nabídne nejmenším návštěvníkům různé výtvarné a sportovní aktivity. Děti budou mít možnost nakreslit si své blízké, vymodelovat tiskárnu nebo logo Xerox nebo si zasoutěžit ve skákání v pytli. Odměnou jim budou omalovánky vytištěné na strojích Xerox, plyšové hračky a řada dalších dárků.

Festival Mezi ploty patří k největší kulturní akci roku. V rámci pražského dvoudenního programu se představí na několika scénách zástupci české profesionální i amatérské divadelní a hudební scény, účast přislíbilo i několik zahraničních hostů. Z těch známějších můžeme jmenovat například Davida Kollera, Davida Krause, Ivu Frühlingovou, Anetu Langerovou, Mekyho Žbirku nebo skupinu Psí vojáky či Lauru a její tygry. Festival nabídne také spoustu workshopů, jarmarků, divadelních a výtvarných dílen. Návštěvníci mohou zavítat i do psychoterapeutických stanů, kde se seznámí s technikami arteterapie, muzikoterapie aj. za účasti řady předních odborníků z České asociace pro psychické zdraví.

"Jsme rádi, že se můžeme podílet na pořádání jednoho z nejznámějších divadelně-hudebních festivalů v České republice," říká Petr Sichrovský, generální ředitel společnosti Xerox Czech Republic. "Festivalu Mezi ploty v pražských Bohnicích se účastníme již tradičně jako tiskový partner, díky čemuž se snažíme podpořit myšlenku odstranění bariér mezi širokou veřejností a pacienty psychiatrických léčeben a prostředím, ve kterém se pohybují."

Festival Mezi ploty je benefiční akcí, účinkující se vzdají honoráře ve prospěch jednotlivých psychiatrických léčeben. Výtěžek ze vstupného jim pak slouží na rozvoj kulturních a terapeutických aktivit. Zdravotně handicapovaní lidé mají na všechny festivaly volný vstup. Autorem a organizátorem festivalu Mezi ploty, který probíhá od roku 1992 v areálu pražské Psychiatrické léčebny Bohnice a v současnosti také v brněnské Psychiatrické léčebně Černovice a v Dobřanech u Plzně, je Sdružení pro bezbariérovou kulturu NedomYsleno.

Článek ze dne 27. května 2008 - úterý

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.