logo

Xerox posouvá tiskařský obor

Společnost Xerox na veletrhu Drupa 2008 (29.5. - 11.6. 2008 / Düsseldorf), nejvýznamnější světové tiskařské výstavě, demonstruje své vedoucí postavení v oblasti produkčního tisku a vystavuje nejširší portfolio digitálních zařízení na trhu. Společnost také představením řady nových technologií potvrzuje svou pozici předního inovátora na trhu.

"Neustálým důrazem na zásadní xerografické objevy a rozvíjením vlastní inkoustové technologie získává Xerox konkurenční výhodu tím, jak pomáhá zákazníkům osvojit si ty správné technologie, pracovní procesy a služby, aby vytvořili ziskové podnikání v současnosti i do budoucna," řekla Anne M. Mulcahy, předsedkyně představenstva a CEO společnosti Xerox.

Xerox iGen

Společnost na veletrhu představila Xerox iGen4™, nejproduktivnější a v nejvyšší kvalitě tisknoucí digitální produkční systém na trhu. Xerox očekává, že systém iGen4 zvýší produktivitu o 25 až 35 % díky automatizaci obslužných úkolů, snížení nutných přerušování tisku kvůli úpravám a nižším provozním nákladům.

iGen4 je špičkou mezi produkčními systémy Xerox iGen. iGen3® 90, který tiskne rychlostí 90 stránek za minutu, umožňuje poskytovatelům tisku s nižšími objemy vstoupit do nejvyššího segmentu trhu digitálního tisku s menší kapitálovou investicí. iGen3 110 s rychlostí tisku 110 stránek za minutu je vlajkovou lodí rodiny digitálních produkčních systémů Xerox. Nedávno oznámený systém Automated Color Quality Suite Press Matching System nabízí pokročilé úrovně kvality zobrazení, produktivity a ziskovosti na produkčních systémech Xerox iGen3® 90 i 110.

S rychlostí 110 stránek za minutu vytváří iGen4 výstupy v ofsetové a fotografické kvalitě se stálými barvami od prvního do posledního tisku. Je ideálním řešením pro produkci špičkových materiálů pro direct marketing nebo speciálních fotografických produktů, přičemž tyto tiskové úlohy obvykle patří mezi nejziskovější zakázky poskytovatelů tisku.

Se systémem Automated Color Quality Suite Press Matching System získávají noví i stávající uživatelé produkčních systémů Xerox iGen3 90 a 110 vysoký výkon a kvalitu, která je srovnatelná s ofsetovým tiskem. Tato vylepšení zrychlují nastavení tisku, zkracují dobu pro produkci, zajišťují stálost barev a automatické barevné srovnání se systémem Pantone. Výsledkem je ideální řešení pro zakázkový tisk celobarevných výstupů, které sahají od personalizovaných dopisů a katalogů až k marketingovým materiálům a fotoalbům.

Inovace a nové technologie

Xerox potvrzuje své zaměření na inovace a vývoj a na svém stánku prezentuje některé z technologií, které vyvíjí.

Stejně jako výrobci aut vystavují své koncepty vozů, vystavuje Xerox koncept svého tiskového řešení – Xerox ConceptColor 220. Tento systém staví na rychlosti, produktivitě, flexibilitě a spolehlivosti systému iGen3 a jeho parametry zdvojnásobuje. Stává se tak nejrychlejším celobarevným, veřejnosti představeným produkčním systémem. S ConceptColor 220 mohou uživatelé dosáhnout větší hospodárnosti tisku, protože dvojnásobnou rychlost a produktivitu zvládá jediný operátor. Ušetří tak čas a práci. Systém je rovněž menší a kompaktnější než dva systémy Xerox iGen3 postavené vedle sebe.

Integrací dvou motorů z iGen3 tiskne ConceptColor 220 stránek za minutu, celobarevně a oboustranně a měsíční objem tisku může dosáhnout až sedmi miliónů barevných stránek. Systém vychází z technologie tandemové architektury dvoumotorového černobílého systému Xerox Nuvera® 288, který rovněž používá technologii, jež udržuje jeden motor v plné rychlosti, i když druhý stojí.

Xerox na drupě také prezentuje průlomové inovace v inkoustových technologiích. V této oblasti se zaměřuje na vylepšení modulárních tiskových hlav, které jsou tak spolehlivější, levnější a škálovatelné. Xerox rovněž vyvíjí inkoust nové generace ve formě tvrzeného gelu, s nímž lze tisknout na různé podklady – od papíru s povrchovou úpravou přes plasty až po hliník.

Další nové výrobky a oznámení

Workflow

Pokroky v integraci softwaru Xerox FreeFlow® s dvěma předními ofsetovými systémy workflow – Prinect od Heidelbergu a FUJIFILM Workflow XMF – pomáhají poskytovatelům tisku využít stávající ofsetové procesy z jediného bodu kontroly jak pro digitální, tak pro CTP řízený ofsetový tisk. Navíc FreeFlow Express to Print přináší výkonnou automatizaci workflow do malých tiskových prostředí za dostupnou cenu. Xerox rovněž začne používat Adobe® PDF Print Engine ve svém tiskovém serveru FreeFlow.

Školení pro rozvoj podnikání

Xerox také nabízí nová školení a služby pro poskytovatele tisku s cílem pomoci jim maximalizovat výnos z investice do digitálních tiskových řešení. Nové nástroje v sadě ProfitAccelerator® Digital Business Resources Collection např. uživatelům pomáhají úspěšně začít a provozovat digitální tiskový systém včetně např. stanovení ceny tiskových úloh.

Článek ze dne 10. června 2008 - úterý

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.