logo

Xerox uvádí novou řadu barevných multifunkčních zařízení s technologií HiQ LED

Xerox uvádí novou řadu multifunkčních zařízení, které ocení zejména firmy, jež chtějí co nejvíce využít své investice do IT. Řada Xerox WorkCentre 7400 přichází s nejvyšší kvalitou barev a funkcemi, šetřícími náklady, spotřebu energie i prostory.

Výjimečné vlastnosti tohoto modelu jsou založeny na zcela nové generaci LED osvitu s názvem HiQ LED, kterou vyvinula společnost Xerox ve spolupráci s japonským producentem optického skla a optických prvků Nippon Electric Glass.

Řada, která obsahuje modely WorkCentre 7425/7428/7435, přináší rekordní fyzické rozlišení v oblasti LED tisku, a to 1 200 x 2 400 dpi. To je umožněno dvojnásobnou hustotou HiQ LED diod oproti konkurenčním řešením.

Technologie HiQ LED (High Quality LED), kterou nová řada disponuje, se od klasické LED technologie dále odlišuje mikročočkovým optickým elementem a patentovaným HiQ čipem, který celý proces řídí. Každá z téměř 43 800 LED diod disponuje vlastním kalibračním senzorem, který kontroluje její svítivost a v případě potřeby zajistí prostřednictvím HiQ čipu příslušnou korekci. To vede k odstranění problémů klasické LED technologie, jako je hrubý rastr, nízké rozlišení a proužkování, které je způsobené nestejnoměrnou svítivostí, malou hustotou a stárnutím LED diod. Zachovány jsou všechny výhody, jako je prostorová nenáročnost, levnější výroba a jednodušší servis.

Stroje řady WorkCentre 7400 dále umožňují skenovat do e-mailu, faxu a souborů PDF a PDF/A včetně prohledávatelného textu s podporou češtiny a řady dalších jazyků. Tonery Emulsion Aggregate High Grade (EA-HG), obsahující menší a konzistentnější částečky s vyšší pigmentací, zaručují ostré výstupy s vynikajícím podáním barevných přechodů a přesnými tenkými linkami. Další výrazné navýšení produktivity řady WorkCentre 7400 přináší funkce Print Around, díky níž v případě pozastavení jedné úlohy kvůli nedostatku zdrojů (například požadavek na speciální papír nebo formát) další úlohy pokračují v tisku.

Volitelný externí tiskový řadič EFI Fiery System 10e přináší profesionální nástroje pro správu barev, management tiskové fronty a další nástroje požadované v oblasti grafického tisku a tisku na zakázku.

Poslední novinkou je zavedení flexibilního tarifu volitelné servisní smlouvy Xerox FSMA. Tento tarif přináší klesající cenu barevného tisku v závislosti na dosaženém objemu a uživatel také profituje na čtvrtletní fakturaci. Plné servisní zabezpečení garantuje komplexní péči o stroj včetně dodávek spotřebního materiálu a likvidace použitých dílů po celou dobu trvání kontraktu, typicky 4 roky.

"Naše nová řada WorkCentre 7400 ukazuje, že uživatelé mohou z multifunkčních zařízení získat mnohem více než jen tisk a kopírování," říká Dušan Novotný, produktový manažer společnosti Xerox Czech Republic. "Tato variabilní zařízení obsahují funkce pro zjednodušení rutinních pracovních postupů a díky nové technologii umožňují vytvoření profesionálních barevných dokumentů v jakémkoli prostředí. To má rozhodující vliv na návratnost investic."

Řada WorkCentre 7400 obsahuje několik vestavěných nástrojů, jako např. Xerox Standard Accounting, které autorizují uživatele a upravují využití jednotlivých funkcí včetně zpřístupnění barevného tisku a kopírování.

Rychlost tisku a kopírování až 35 stránek za minutu v barvě i černobíle, celková kapacita papíru přes 5 000 listů a dokončovací možnosti, jako je sešívání, výroba brožur či děrování, představují pro uživatele řady WorkCentre 7400 nezbytné vlastnosti, které potřebují na vytížených pracovištích. Díky podpoře platformy Extensible Interface Platform (EIP) mohou zákazníci využívat interaktivní komunikaci s řadou „hotových“ aplikací a softwaroví vývojáři disponují možností jednoduše vytvářet aplikace v HTML kódu pro plnění specifických požadavků na funkčnost. Uživatelům tím šetří čas a zjednodušují plnění pracovních úkolů.

Řada WorkCentre splňuje podmínky programu Energy Star a v režimu spánku spotřebuje pouze 2 watty, což je výrazně méně než většina barevných laserových výrobků. Tato multifunkční zařízení jsou rovněž první svého druhu, neboť obsahují plasty z biomasy, při jejichž výrobě se produkuje o 16 procent méně emisí CO2.

Řada WorkCentre 7400 je v České republice v prodeji za cenu začínající na 120 000 Kč bez DPH v závislosti na výbavě.

Další články k tématům - barevných - HiQ - kopírování - LED - multifunkčních - WorkCentre - Xerox - Dušan Novotný

Článek ze dne 22. května 2009 - pátek

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.