logo K2 atmitec s.r.o.

K2 atmitec je v elitním klubu RIPE

Společnost K2 atmitec se zařadila do sdružení RIPE, jehož základní funkcí je řízení internetu v rámci Evropy. V České republice je v tomto sdružení na 250 firem, zabývajících se převážně internetem.

Společnost K2 atmitec získala vstupem do sdružení RIPE status LIR (Local Internet Authority), což znamená, že má k dispozici vlastní autonomní systém pro přidělování IP adres. Jako LIR nebude společnost při přechodu od jednoho dodavatele internetového připojení k druhému nucena měnit všechny své internetové adresy. Tímto se zabezpečí bezproblémová konektivita Datového centra K2. Dostupnost veškerých služeb pro zákazníky datového centra bude tedy zachována i při výpadku jednoho z poskytovatelů připojení.

"Vstup do sdružení RIPE a získání statusu LIR nám jako provozovateli Datového centra K2 poskytuje jedinečný nástroj pro zachování jeho maximální dostupnosti. Nejsme již nuceni při migraci k jiným dodavatelům omezovat dostupnost služeb, což považujeme za obrovské plus především pro naše zákazníky. Navíc získáváme možnost zúčastňovat se tvorby pravidel a podoby internetu v Evropě," komentoval rozhodnutí o vstupu do RIPE Luděk Vydra, generální ředitel společnosti K2 atmitec.

RIPE (Réseaux IP Européens) je otevřeným fórem pro všechny zájemce o problematiku IP sítí. Cílem sdružení je poskytovat nutnou technickou a administrativní (RIPE NCC) koordinaci, potřebnou pro provoz internetu v regionu pod správou RIPE.

Další články k tématům - LIR - připojení - RIPE - sdružení - Luděk Vydra

Článek K2 atmitec s.r.o. ze dne 19. května 2010 - středa

Další články od K2 atmitec s.r.o.