logo

Snadné řešení pro firemní informační systém v cloudu

Samotný přechod na nové řešení podnikového IS v cloudu je rychlé a bezproblémové a Algotech poskytuje samozřejmě plnou podporu při migraci. Už nebudete muset řešit výkonnost svého serveru, zálohování dat ani hledání spolehlivého správce.

Při vyslovení slova cloud si možná říkáte, že se vždy musí jednat o nějaké řešení pro velké firmy. Opak je pravdou - například společnost ZRUP Příbram a.s., o které tu bude řeč, zaměstnává 65 lidí a je tradičním českým výrobcem obytných kontejnerů s dlouholetými zkušenostmi v oblasti dodávek montovaných modulárních staveb.

Firma dodává své produkty v rámci ČR i do zahraničí a pracuje pro ni řada zkušených odborníků, kteří si poradí s výrobou i montáží buněk, ze kterých rostou školy, školky, rodinné domy, ubytovny, administrativní budovy, prodejny, ale třeba i sportoviště. V poslední době ale řešila problémy se svým IT.

Starosti se servery

Po řadu let byly srdcem firemního IT ve společnosti ZRUP Příbram a.s. vlastní servery spravované externím IT specialistou, na kterých mimo jiné běžel informační systém Helios.

Jak firma rostla, zvyšovaly se i nároky na informační systém a limitem stávajícího řešení se stala databáze, jejíž velikost přerostla 10 GB. Upgrade existujícího řešení by byl problematický a velice nákladný, a tak se vedení společnosti rozhodlo, že po dvanácti letech fungování informačního systému, a to v podstatě beze změn, je nyní na čase provést ráznou změnu.

Nabízely se dva základní přístupy:

Zatímco u tradičního přístupu by zástupci firmy museli řešit otázky týkající se potřebného výkonu nových serverů, jejich instalaci, správu i samotné pořízení, u cloudu by tyto starosti odpadly. Uživatelé ovšem měli obavy, že by se tak data ocitla mimo firmu a jako riziko vnímali i možné výpadky.

Petr Tvrdík, který změnu za firmu řešil, ovšem tyto starosti považoval za bezpředmětné - tedy pod podmínkou, že bude pečlivě vybrán spolehlivý dodavatel cloudových služeb. Výhody cloudu v jeho očích jasně převažovaly.

A tak došlo na výběrové řízení zaměřené na poskytovatele cloudu. Bylo osloveno 10 společností, do užšího výběru jich postoupila polovina.

Vybrané firmy splňovaly všechny základní podmínky pro provoz informačního systému pod operačním systémem Windows, který informační systém Helios ke své funkci potřebuje.

Nyní bylo třeba zjistit, jak by spolupráce vypadala v praxi. Po detailní analýze a podrobném pohovoru s každým z potenciálních dodavatelů padla volba na Algotech.

"Ocenili jsme především kvalitu týmu Algotechu, způsob jeho komunikace i prozákaznický servis. Algotech nám několikrát prodloužil testovací období, díky kterému jsme mohli systémy v cloudu pořádně otestovat a ujistit se, že informační systém bude mít dostatečně rychlou odezvu. Důležité byly i náklady, ale Algotech jsme vybrali i přesto, že nabídl až druhou nejvýhodnější cenu," vysvětluje Petr Tvrdík.

O informační systém se stará Algotech

I když Algotech poskytuje plnou podporu při migraci dat, klient ji zvládl provést vlastními silami a na novém řešení oceňuje, že hardware běží u dodavatele, který jej plně spravuje, a zajišťuje také zálohování dat.

V prvním měsíci jsme navýšili prostor pro zálohu informačního systému, které proběhla defacto okamžitě. Vybrané cloudové řešení je pak oproti klasickému on-premise přístupu výhodnější i finančně.

Díky provedené změně se vedení společnosti ZRUP Příbram a.s. uvolnily ruce i pro další vylepšování IT. Pro blízkou budoucnost plánuje nasazení pokročilého docházkového systému a systému výkazů úkolové mzdy, které budou propojeny s informačním systémem firmy. A v dohledu je i propojení 3D kreslicího programu Solid Edge s Heliosem v cloudu.

Český cloud společnosti Algotech - Algo Cloud, nabízí souhrn technologií a služeb, díky nimž lze zajistit běh firemního IT bez velkých vstupních investic na infrastruktuře dodavatele. Služby jsou dostupné velkým i menším firmám, státní správě, ale i jednotlivcům.

Cloud běží ve vlastním datovém centru Algotechu připojeném na hlavní internetový uzel, což umožňuje zajistit nejen vysokou bezpečnost a flexibilitu, ale právě také finanční dostupnost i pro ty nejmenší klienty.

"Zásadní a nepostradatelnou výhodou pro řadu našich klientů je fakt, že jsou jejich data umístěna v České republice, což je vyžadováno nařízením GDPR. A oceňují i skutečnost, že jim služby poskytuje lokální firma, která s nimi jedná jako rovný s rovným. Naši klienti se mohou zajet podívat do našeho datacentra v Libčicích, na vlastní oči se přesvědčit o jeho kvalitách a také spatřit náš hardware, který je zárukou maximální bezpečnosti jejich dat i maximální spolehlivosti nabízených služeb," říká Lukáš Pirkl ze společnosti Algotech.

Článek ze dne 12. dubna 2019 - pátek

Další články od Algotech, a.s.

Omnichannel dokáže zajistit optimální formu komunikace se zákazníky

Český cloud a jeho výhody pro podnikání

ERP v cloudu s garancí bezpečnosti a dostupnosti dat

Digitalizace představuje pro firmy plnou transformaci podnikání

Bezpečný eGovernment cloud computing pro státní správu

Komplexní interpretace firemních dat pomocí ERP

Bezpečnost dat by měla být i pro malé firmy prioritou

Efektivní práce s daty pomocí umělé inteligence v cloudu

Jak fungují různé typy služeb v cloudu a pro koho se hodí

Bezpečnost dat v cloudu se zárukou certifikace podle mezinárodního standardu

Výhody lokálního cloudu v Česku

Propojení CRM a ERP systémů přináší firmám značné výhody

Profesionální Sugar CRM rozhýbe váš byznys naplno

Migrace serveru do cloudu je výhodným řešením za Windows Server 2008 bez podpory

Cloud může pomoci obcím s plněním požadavků na GDPR

Rozvoj cloudových služeb poskytuje klientům další novinky a inovace

Cílem ochrany dat v cloudu je zajistit jejich bezpečnost

Zvýhodněná akční nabídka cloudových služeb

Pravdy mýty o cloudu

Cloud s maximální garancí dostupnosti dat

České firmy preferují tuzemské poskytovatele cloudových služeb

Snadné řešení pro firemní informační systém v cloudu

Český cloud zajišťuje bezpečný a spolehlivý provoz informačního systému pro realitní makléře

Sugar - flexibilní a jednoduché CRM z pohledu uživatele i administrátora

Callcentrum v cloudu jednoduše a rychle

Profesionální správa a řízení obsahu jako služba

Datové centrum pro AlgoCloud se rozšiřuje o další technologie

Kontaktní centrum v cloudu s podporou firemní logistiky

Algotech partnerem historicky prvního ročníku kryathlonu

Service Desk Algotech plní očekávání zákazníků

Praktické zkušenosti s oblastí analytického reportingu

Případové studie Algotech na Oracle Day 2014

ERP Oracle JD Edwards řídí klíčové firemní procesy společnosti SILON

Kontaktní centrum v cloudu AlgoCC získává řadu novývh zájemců

Cloudové aplikace na konferenci Oracle SaaS Day

AlgoCC - moderní kontaktní centrum v cloudu na konferenci Avaya Forum 2014

ALGOTECH zvyšuje počet zaměstnanců

Roman Kopecký na výročním setkání skupiny Oracle

AlgoCC - kontaktní centrum v cloudu

Algotech představil poslední novinky a partnerská řešení

Zákaznický den Algotech 2014 představí nejnovější trendy v ICT

ERP v Algocloudu pro 2P Commercial Agency

Nadační fond Algo s podporou Memoriálu Aleše Hřebeského

Zákaznický den Algotech 2014

Zabezpečený digitální archiv v cloudu pro OSPAP dodají společně Algotech a SEFIRA

Algotech se představil jako Platinum partner konference Avaya A-Power 2014

Big data společně - ALGOTECH a Oracle Exadata

Zájem o chytrá IT řešení roste

Business Intelligence workshop

Produktový brunch DNS k tématům VoIP, IP office, cloud a CRM