logo

Pošlete vlastní pohlednice z dovolené

Chcete potěšit své blízké vlastním pohledem z dovolené ? Využijte službu České pošty - MMS pohlednice, která umožňuje obrázek a text z vašeho mobilního telefonu vytisknout a zaslat na libovolnou adresu v ČR.

Jan Novak*Dlouha 25*Praha*110 00*Ahoj Honzo, posilame ti pozdrav z dovolene v Prachovskych skalach. Na obrazku vidis naseho Pepika, jak visi na lane potom, co mu uklouzla noha. Zdravi te Mirka a Jirka

Text napíšete do těla zprávy, nikoli do hlavičky, ta by měla zůstat prázdná. Délka textu nesmí přesáhnout 560 znaků. Obratem dostanete SMS s potvrzením přijetí MMS a výzvou k platbě. Na přijatou zprávu odpovíte, a tím potvrdíte platbu pomocí SMS. Nakonec dostanete potvrzovací SMS s informací o tom, že vaše pohlednice byla předána k vytištění a odeslání. Do dvou dnů pak bude pohlednice doručena na zadanou adresu.

Jak odeslat MMS pohlednici ze zahraničí ?

Službu MMS pohlednice je možné využívat i ze zahraničí, zde je ovšem nutné ještě na území naší republiky získat MMS kód. To platí pouze v případě sítí Telefonica O2 a T-Mobile. U sítě Vodafone platí stejné podmínky jako pro odesílání v ČR. Dále je postup stejný, odešlete MMS s obrázkem a textem ve tvaru JMENO PŘÍJMENÍ*ULICE Č.P.*MĚSTO*PSČ*TEXT*MMSKOD na telefonní číslo nebo použijte formulář ze stránek doschranky.cz.

Jak získat MMS kód ?

MMS platební kód získáte odesláním SMS ve tvaru KOD na číslo 902 09. SMS musí být zaslána z území ČR. Obratem obdržíte SMS, která bude obsahovat MMS kód. MMS kód uschovejte a použijte při odesílání MMS pohlednice ze zahraničí.

Kolik to celé stojí ?

Služba MMS pohlednice je účtována pomocí zpoplatněné SMS zprávy (Premium SMS) a stojí 26 Kč včetně DPH. V ceně je vytištění i odeslání pohlednice. Služba je dostupná na území ČR pro klienty českých mobilních operátorů. Pro použití služby je třeba mít aktivní službu MMS a Premium SMS u vašeho operátora.

O této službě České pošty zatím není široké povědomí. Přitom zvláště při posílání pohledu ze zahraničí je i ekonomicky výhodnější. Pravda, Vaše foto se zřejmě s profesionálním záběrem srovnat nedá, ale na druhou stranu - kdy vyfotí špičkový profesionál Vaše děti v moři, Standu na skále a babičku u bazilky Sv Petra ve Vatikánu ?

Další články k tématům - doschranky - MMS - pohlednice - SMS

Článek ze dne 11. srpna 2009 - úterý

Další články od Česká pošta, s.p.