logo

Testovací prostředí datové schránky

Chcete si zřídit datovou schránku a nevíte, jak funguje? Vyzkoučejte si to! Informační systém datových schránek byl doplněn o nové testovací prostředí pro veřejnost a upravené testovací prostředí pro dodavatele aplikací pro přístup do datové schránky.

Testovací prostředí datové schránky pro veřejnost

Jednou z výhod Informačního systému datových schránek je testovací prostředí. V případě, že si chcete založit datovou schránku, můžete se přehlednou formou předem seznámit s jejími výhodami. Pomocí interaktivního výukového programu si vyzkouší hlavní kroky při vytváření, odesílání a zpracování datových zpráv i optimální nastavení své datové schránky. Doporučené postupy si uživatelé mohou následně vyzkoušet samostatně, v případě potřeby i s použitím názorné nápovědy.

Testovací prostředí datové schránky pro spisové služby

Také od 6.2. 2011 je k dispozici nové testovací prostředí pro dodavatele aplikací pro vstup do datových schránek, tedy především pro výrobce spisových služeb. Hlavním účelem tohoto prostředí je testování konfigurace vyvíjené aplikace a její napojení k informačnímu systému datových schránek. Zájemci mohou o zřízení zkušební datové schránky v novém testovacím prostředí požádat pomocí formuláře umístěného na stránkách datoveschranky.info.

Provozovatel (Česká pošta, s.p.) i správce systému datových schránek (Ministerstvo vnitra ČR) při přípravě nových testovacích prostředí čerpali ze zkušeností z více než ročního intenzivního provozu ISDS a z námětů jeho uživatelů. Lze proto předpokládat, že připravené řešení splní očekávání všech zájemců o testování.

Správcem Informačního systému datových schránek je Ministerstvo vnitra, provozovatelem systému Česká pošta.

Další články k tématům - datoveschranky - ISDS

Článek ze dne 24. února 2011 - čtvrtek

Další články od Česká pošta, s.p.