logo

Pošta na Božím Daru razítkuje s Ježíškem

Letos po patnácté otevírá Ježíškova Vánoční pošta svou kancelář pro ty, kteří chtějí mít svá tajná přání stvrzená přímo od nebeského úředníka. Ježíšek bude na Božím Daru úřadovat od 1. do 23. prosince.

Nejmenší a jejich blízcí tak mohou na poštu v Božím daru napsat své tužby, přání, očekávání toho, co by se letos mělo objevit pod stromečkem.

Ježíškova adresa zůstává stále stejná :

Vánoční pošta
362 62 Boží Dar

Nezapomeňte, že vánoční přání je třeba opatřit známkou a zpáteční adresou, vložit do obálky a poslat na výše uvedenou adresu. Ježíšek už pak zařídí vše ostatní. V letošním roce bude Ježíšek razítkovat přání motivem, který navrhla výtvarnice Marie Svobodová.

Pošlete přání s Vaším originálním nápadem

Chcete všechny, kterým vánoční přání posíláte, potěšit něčím mimořádným? Pošta pro Vás připravila speciální vánoční balíček s obálkami, které doplňují známky s motivem od Josefa Lady. Nejenom ty můžou posloužit i jako osobní a originální překvapení. Vedle známek totiž zůstává na kupónu prostor pro Vámi vybraný motiv, ať už jde o fota z rodinného alba, nebo si můžete zvolit vlastní motiv, který adresáta potěší.

Ježíškovi pomocníci mají osm rukou

Zájem o Vánoční poštu rok co rok roste. Vzhledem k tomu, že se počet zásilek počítá na kila nikoliv na jednotlivé kusy dopisnic, Ježíšek se každoročně při razítkování pořádně zahřeje. Jen pro ilustraci, v roce 2002 přišlo na Boží dar 285 kg přání, v roce 2005 se zájem zvýšil na 415 kg, předloni to už bylo 550 kg. Loňský rok byl pro Ježíška příznivější, protože odbavil "jen" 480 kg.

Štěstím je, že Ježíšek se domluví po celém světě, protože Vánoční přání nechodí pouze z České republiky. Přání putují z celé Evropy, ale výjimkou není ani Amerika nebo Austrálie. S Ježíškem úřadují na Božím daru dva poštovní pomocníci, kteří zároveň zastanou veškeré standardní poštovní povinnosti. Orážení vánočních dopisnic je ale skutečná řehole a vzhledem k několika metrickým centům přání dvě ruce na razítkování prostě nestačí. K místním pošťákům tak v prosinci každoročně přibývají další dva poštovní brigádníci.

Další články k tématům - Božím - daru - Ježíškova - pošta - přání - vánoční

Článek ze dne 2. prosince 2008 - úterý

Další články od Česká pošta, s.p.