logo

Předvánoční provoz na Poště bez výrazných vlivů finanční krize

Jako každoročně se i letos Pošta připravuje na extrémní vytížení v době vánočních svátků. Rok od roku se totiž zvyšuje počet listovních i balíkových zásilek, které Pošta před Vánocemi přepraví.

Letos se na nárůstu zásilek výrazně podepsala i silná koruna, kdy počet zásilek ze zahraničí stoupl téměř o 100%, a to již řadu měsíců před Vánocemi. Jejich objem kupodivu neklesá ani s posilováním americké měny. Nelze také opomenout sílící trend, kterým je nakupování přes Internet. Vždyť v letošním roce Češi plánují utratit v internetových obchodech kolem 22 miliard korun. To je podle APEKu (Asociace pro elektronický obchod) o 22% více než v loňském roce. Dá se tedy očekávat, že podstatnou část tohoto zboží doručí právě Česká pošta.

V průběhu prosince doručujeme i o sobotách a nedělích

Aby zásilky došly včas , zavádíme v předvánočním provozu mimořádné směny, v sobotu a neděli se bude pracovat stejně jako ve všední dny. Navíc přijímáme brigádníky, kteří posílí stávající počty zaměstnanců. Změny samotné pocítí i veřejnost, protože v předvánočních dnech se změní i otevírací hodiny tak, aby si zákazníci mohli vyzvednout své zásilky bez zbytečných komplikací. Na změny otevírací doby na poštách Vás upozorníme včas.

Podstatná drobnost

V případě, že si objednáváte zboží přes Internet a daná společnost Vám ho zašle prostřednictvím obchodního balíku, cenného, profi či zásilkového balíku České pošty, prosím, zkontrolujte cestu zásilky na webu České pošty v sekci Sledování zásilek (Track & Trace). V předchozích letech jsme se často setkali s tím, že okamžik, kdy zásilková společnost automaticky potvrzuje e-mailem zákazníkovi, že právě jeho balík předala k doručení Poště, se většinou neshoduje s reálným datem, kdy zmíněnou zásilku Pošta fyzicky obdržela. Je to dáno tím, že některým internetovým prodejcům umožňujeme předat Poště soupisy zásilek ještě předtím, než zboží dostaneme na Poštu. Zjednoduší se tak sice administrativa, ale výsledkem může být několikadenní rozdíl mezi údaji z obchodu a z registru České pošty. Zmýlená neplatí, reálné datum převzetí zásilky i její cestu najdete jen na našem webu.

Vánoce trhají každoročně rekordy

Každým rokem přepravíme přibližně dvacet osm milionů kusů balíků. Oproti běžným měsícům začínají poštovní vánoce už v polovině října, s postupem času množství zásilek narůstá, těsně před Štědrým dnem jejich počet naroste výrazně.

Další články k tématům - APEK - balík - doručení - Internet - pošta - vánoce - zásilky - zboží

Článek ze dne 20. listopadu 2008 - čtvrtek

Další články od Česká pošta, s.p.