logo

První pošta PARTNER na Na Božím Daru

Boží Dar se stal prvním městem u nás, kde Česká pošta zahájila společně s městských úřadem pilotní projekt s názvem pošta PARTNER. Jedná se o nový způsob, jak zajistit poštovní služby v malých sídelních místech.

Pošta PARTNER je označení pro pobočku, kterou na základě smlouvy, jasně vymezující povinnosti a také finanční odměnu, provozuje smluvní partner České pošty. V tomto případě se jedná o Městský úřad Boží Dar. Česká pošta chce tímto modelem spolupráce zabezpečit poštovní servis zejména v odlehlých oblastech. Model je výhodný jak pro zákazníky, tak pro smluvního partnera. Pošta přitom s nižšími náklady zachová kvalitu poštovní služby.

"Nehledali jsme nic nového, inspirovali jsme se v okolních státech Evropské unie, kde se tento model úspěšně používá. Nikomu ho nebudeme vnucovat, pošta PARTNER může vzniknout pouze po dohodě s místní samosprávou. Předpokládám, že o partnerství s Českou poštou bude zájem, Boží Dar je toho konečně nejlepším příkladem. V první fázi bychom přivítali zejména spolupráci s obecními úřady. Může to být pro ně nejenom ekonomicky zajímavé, ale především – tento model má veškeré předpoklady k tomu, aby se v menších obcích zlepšily služby pro jejich obyvatele. V příštím roce počítáme s otevřením minimálně 60 poboček tohoto typu," řekl generální ředitel České pošty Petr Sedláček.

"Když v polovině loňského roku Česká pošta ohlásila, že bude v malých obcích rušit pobočky, byl jsem zásadně proti tomu. Ale zároveň mi bylo jasné, že pro poštu ekonomicky jednoznačně ztrátová místa nemůžou mít v současné době jakoukoli perspektivu. Vím, jak fungují poštovní franšízy v okolních státech, proto jsem přivítal, když s tímto modelem Česká pošta přišla. Jsem rád, že první pošta PARTNER je otevřena právě u nás. Je ve zrekonstruovaném přízemí radnice, kde máme i nové Infocentrum. Boží Dar každoročně navštíví tisíce turistů, kteří ocení kvalitní služby nového centra, stejně tak jako místní obyvatelé," uvedl starosta Božího Daru Jan Horník.

Pošta PARTNER rozhodně není pouhou obměnou současných poštoven, které existují v turisticky atraktivních lokalitách a které zájemcům nabízejí především filatelistické zboží, příležitostná razítka, a kde lze také podat listovní zásilky.

Poskytované služby pošta Partner :

Po vyhodnocení pilotního projektu se služby pravděpodobně rozšíří o :

Další články k tématům - Boží - Dar - partner - pošta - služby - Petr Sedláček - Jan Horník

Článek ze dne 15. prosince 2009 - úterý

Další články od Česká pošta, s.p.