logo

K2 atmitec je hlavním partnerem Cloud Computing Conference

K2 atmitec je hlavním partnerem prestižní Cloud Computing Conference, která proběhne 2.11. 2010 v pražském kongresovém centru U Hájků. Tématem budou novinky v oblasti síťového sdílení hardwarových a softwarových prostředků a efektivní využívání datových center.

"Patříme mezi ty, kteří udávají trendy ve vývoji informačních systémů, proto vnímáme naše partnerství s konferencí o cloud computingu jako logický krok. Chceme být u toho, když se diskutuje a rozhoduje o dalším směřování technologií a služeb v této oblasti," říká výkonný ředitel K2 atmitec Marek Kučera.

"Letos v květnu jsme uvedli do provozu vlastní datové centrum v Ostravě, které splňuje ta nejnáročnější kritéria na technologii, dostupnost i bezpečnost. Rozvoj v oblasti cloud computingu je však tak dynamický, že zkrátka musíme sledovat nové trendy," dodává Kučera.

Cloud computing je jednou z nejsledovanějších oblastí vývoje informačních systémů. Mění zažité postupy a obchodní modely mezi poskytovateli služeb a jejich uživateli. Výrazně zefektivňuje využívání výpočetních a technologických zdrojů datových center a poskytuje uživatelům vyšší rychlost při zavádění služeb, stejně jako jejich kvalitu a dostupnost.

Listopadové setkání navazuje na úspěšnou loňskou konferenci v Praze, kde se mluvilo především o virtualizaci cloud computingu, datových centrech, softwaru jako službě (SaaS), platformě jako službě (PaaS) a infrastruktuře jako službě (IaaS). Hlavními tématy letošního ročníku budou další možnosti modelu cloud computingu a novinky technologickém rozvoji informačních systémů.

Další články k tématům - bezpečnost - cloud - computing - konference - virtualizace - Marek Kučera

Článek ze dne 21. července 2010 - středa

Další články od K2 atmitec s.r.o.