logo

Eliminujte rizika mobilních hrozeb při využití osobních zařízení k práci

Rozvoj práce na dálku přináší rizika s využíváním BYOD zařízení, kdy zaměstnanci používají pro výkon povolání své vlastní - často nezabezpečené vybavení. Poskytovatelé MSP služeb proto potřebují komplexní nástroje typu N-able RMM obsahující funkce k ochraně těchto zařízení.

"Dnes je takřka nemožné si představit, že by zaměstnanci v práci nevyužívali svá osobní zařízení včetně chytrých telefonů. S touto variantou proto musejí MSP poskytovatelé automaticky počítat a proaktivně vytvářet pravidla a využívat nástroje k minimalizaci všech rizik. Klíčové funkce MSP řešení k eliminaci těchto rizik jsou schopnost zamknout mobilní zařízení na dálku, vymazat jeho obsah a smazat hesla z centrální konzole řešení pro vzdálenou správu," říká Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS.

Řešení N-able RMM díky kombinaci správy osobních zařízení, cloudového antiviru, ochrany koncových bodů a vzdáleného přístupu umožňuje správu kompletního portfolia mobilních zařízení včetně automatizované údržby.

Podle průzkumu společnosti Dell je 61% mladých pracovníků (generace Y) přesvědčeno, že jejich osobní nástroje jsou lepší než ty pracovní, navíc 60% všech pracovníků používá k práci svůj chytrý telefon.

Vystavují se tak těmto možným hrozbám:

Článek ze dne 29. července 2021 - čtvrtek

Další články od N-able