logo

Slabá hesla jsou jedním z hlavních bezpečnostních problémů SMB firem

Firmy nejvíce podceňují oblast správy hesel a školení uživatelů na kybernetickou bezpečnost. S ohledem na zvýšené aktivity hackerů v poslední době by ale měly tomuto tématu věnovat speciální pozornost a prověřit u svých poskytovatelů MSP služeb možnosti jejich zajištění.

"Naši partneři čím dál častěji aplikují model layered security spočívající v postupném přidávání bezpečnostních vrstev. Takže jakmile vyřeší zálohovací, e-mailové či další výzvy u svých zákazníků, není problém rozšířit ochranu třeba i na správu hesel. Díky MSP platformě N-able je toto rozšíření rychlé, snadné a vzhledem k aktuálním hrozbám možných krádeží přístupových údajů také cenově velmi efektivní,“ říká Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS.

Fakt, že slabá hesla jsou jedním z hlavních bezpečnostních problémů SMB firem, potvrzuje drtivá většina oslovených partnerů. Může to být jedním z důsledků toho, že firmy se dnes věnují přesunu jiných oblastí bezpečnosti do služeb jako např. zálohování a ochrany e-mailů a nemají kapacitu řešit např. právě správu hesel.

Přitom na úrovni MSP poskytovatelů existují silné nástroje, které nabízejí organizacím vysokou úroveň bezpečnosti a zároveň komfort v přístupu do podnikových systémů.

Například N-able - dodavatel nástrojů pro MSP poskytovatele, nabízí řešení N-able Passportal zvyšující úroveň zabezpečení hesel.

N-able Passportal nabízí správu hesel v souladu s doporučenými postupy, přičemž přístupová oprávnění a znalosti ukládá do šifrovaného úložiště hesel, které je řízeno přístupovými oprávněními podle rolí a používá vícefaktorovou autentizaci.

Nejzajímavější údaje z průzkumu mezi MSP partnery ZEBRA SYSTEMS:

Článek ze dne 18. června 2021 - pátek

Další články od N-able