logo

Dodržování pravidel pro správu hesel posiluje kyberbezpečnost firem

Podniky a organizace by měly vzhledem k rostoucímu počtu případů zneužití uživatelských hesel ke kybernetickým útokům zavést přísnější pravidla pro jejich správu. S řešením typu N-able Passportal jim mohou MSP poskytovatelé nabídnout snadné řízení těchto pravidel, bezpečnější správu přístupu a dramatické snížení kybernetických rizik.

"Dříve byla oblast správy hesel poměrně jednoduše zvládnutelná, protože stačila jedno dvě hesla pro přístup k potřebným systémům. Dnes pracovníci využívají stále více aplikací a cloudových služeb požadujících autentizaci, což klade větší nároky na zapamatování různých hesel. S pomocí moderních technických nástrojů je dnes možné zachovat uživatelský komfort při zajištění maximální úrovně bezpečnosti," říká Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS.

Podle celé řady průzkumů se situace v oblasti bezpečnosti hesel objektivně zhoršuje. Důvodem jsou i skutečnosti, že 54% zaměstnanců ukládá pracovní hesla na svých mobilních telefonech a 32% pracovníků přiznává, že se loguje do systémů svého bývalého zaměstnavatele.

60% organizací vlastní více než 500 hesel, která nebyly nikdy změněna a která v případě krádeže představují významné riziko. Také v České republice považuje hesla za hlavní bezpečnostní problém 95% IT správců SMB firem.

Jednouchá pravidla pro snížení rizik při správě hesel:

N-able - dodavatel nástrojů pro MSP poskytovatele, nabízí N-able Passportal - šifrované a efektivní řešení pro správu hesel a dokumentace. Zvyšuje úroveň zabezpečení a umožňuje správu hesel v souladu s doporučenými postupy, přičemž přístupová oprávnění a znalosti ukládá do šifrovaného úložiště hesel řízeného přístupovými oprávněními dle rolí a používá vícefaktorovou autentizaci.

N-able Passportal - hlavní výhody:

Článek ze dne 27. srpna 2021 - pátek

Další články od N-able