logo

Letní škola data miningu SPSS s lektory ČVUT

Společnost SPSS ČR, výhradní dodavatel Predictive Analytics Software pro Českou a Slovenskou republiku, poskytovatel analytických služeb a školení v oblasti data miningu, statistiky a marketingového výzkumu pořádá letní školu data miningu, která proběhne ve dnech 7. - 11. září 2009.

Novinkou výuky letošního třetího ročníku je účast lektorů z Katedry teoretické informatiky, Fakulty informačních technologií ČVUT. Ti seznámí účastníky kurzu s poznatky výzkumu dataminingových algoritmů ve skupině Výpočetní inteligence (CIG ČVUT). Kurz je současně příslibem spolupráce SPSS CR a ČVUT.

Data mining je analytická metodologie získávání (dolování, vytěžování) skrytých a užitečných informací z databází a souborů pro účely prediktivních analýz a rozhodování. Používá se jak v komerční sféře (například v marketingu při rozhodování, které klienty oslovit dopisem s nabídkou produktu), tak ve vědeckém výzkumu (například při analýze genetické informace), ale i v jiných oblastech (například při monitorování aktivit na internetu s cílem odhalit činnost potenciálních škůdců a teroristů).

"Význam data miningu neustále stoupá, proto připravujeme na nově vzniklé Fakultě informačních technologií ČVUT magisterský obor Znalostní inženýrství. Tento obor bude studenty systematicky připravovat po teoretické i praktické stránce mimo jiné i na povolání v oblasti data miningu. K tomu přispěje významnou měrou právě intenzivní spolupráce s SPSS CR,“ říká Ing. Pavel Kordík, PhD, z Katedry teoretické informatiky ČVUT.

Lektoři SPSS CR ze zkušenosti předpokládají největší zájem o demonstrování konkrétních příkladů firemního data miningu s využitím softwaru PASW Modeler (dříve pod jménem Clementine). Doc. RNDr. Jan Řehák, ředitel SPSS CR, dodává: "Účast specialistů z Katedry teoretické informatiky obohatí naši letní školu o nejnovější přínosy teoretických prací, tím poskytneme účastníkům kromě dnešních praktických znalostí i pohled do budoucnosti oboru."

Další články k tématům - ČVUT - data - miningu - rozhodování - SPSS - Pavel Kordík - Jan Řehák

Článek ze dne 31. srpna 2009 - pondělí

Další články od SPSS CR, spol. s r.o.