logo

Central Europe On-Demand vstupuje na český trh

Central Europe On-Demand tak pokračuje v expanzi do střední Evropy, kde nabízí významnou úsporu nákladů. Partneři společnosti Microsoft získají možnost využít rozšířené nabídky hostingových služeb a aplikací pro svá stávající řešení.

Central Europe On-Demand (CEOD), první regionální poskytovatel hostingových služeb, vstupuje na český trh. CEOD ve spolupráci s Microsoftem přichází s on-line nabídkou řešení v konceptu Software jako služba (Software as a Service – SaaS) zaměřených zejména na malé a střední podniky v České republice. Partneři Microsoftu i zákazníci tak mají příležitost snížit své provozní náklady, omezit investice do informačních technologií, využít škálovatelného a bezpečného IT prostředí, zjednodušit rozhodování a snížit počty lidských zdrojů v oblasti IT.

CEOD do České republiky vstupuje s cílem vytvořit v tzv. modelu "White Label Hosting Services" zcela novou úroveň partnerství. Nový model umožní partnerům společnosti Microsoft nakupovat řešení CEOD a následně je nabízet koncovým zákazníkům pod svou vlastní značkou. Partneři tak budou mít možnost i nadále nabízet svá řešení, ale současně získají příležitost obohatit své portfolio o nabídku společnosti CEOD. Tento druh spolupráce vytváří přidanou hodnotu jak pro koncové uživatele, kteří získávají více možností od spolehlivého dodavatele, tak i pro partnery, kterým přináší bez nutnosti vysokých investic možnost nabídnout trhu nové a ještě více propracované služby.

V současné době již CEOD v České republice spolupracuje s prvními třemi partnery společnosti Microsoft :

Spolupráci v oblasti poskytování hostingových služeb a aplikací chce CEOD v České republice dále navázat také s poskytovateli telekomunikačních služeb.

"Partnerství se společností CEOD představuje významný krok vpřed v oblasti hostingu pro Českou republiku i celou střední a východní Evropu. V současné situaci, kdy se firmy snaží hledat úspory a zvyšovat svou produktivitu, je nabídka služeb CEOD zajímavou výzvou jak pro stávající místní poskytovatele a partnery, kteří dnes hosting přímo nenabízejí, ale díky těmto službám mohou lépe prodat své integrační a konzultační služby, tak i pro koncové uživatele, kteří získají hostingové služby za nižší ceny," hodnotí přínosy spolupráce se společností CEOD Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel Microsoftu.

"Současná ekonomická situace vede mnoho společností ke změně tradičních přístupů a rozložení nákladů do informačních technologií. Využíváním konceptu SaaS získají partneři a zákazníci společnosti CEOD neustálý přístup k nejnovějším podnikovým i komunikačním aplikacím společnosti Microsoft, a to za zlomek běžných pořizovacích nákladů," říká Viktor Kovács, spoluzakladatel a výkonný ředitel, Central Europe On-Demand.

Nabídka společnosti CEOD zahrnuje aplikace Microsoft Exchange Server 2007, Microsoft Office Outlook 2007, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Microsoft Office Communications Server 2007, Microsoft Dynamics CRM a On-line Back-up a Recovery. Služby jsou nabízeny s 99,99% dostupností na hostingové platformě umístěné v datových centrech a jsou poskytovány prostřednictvím telekomunikačních operátorů. Toto vše CEOD nabízí za zlomek nákladů ve srovnání s tradičním nákupem a správou těchto softwarových aplikací. Například kompletní e-mailové řešení na standardní platformě Microsoft Exchnage 2007 je možné získat za cenu přibližně 130 - 400 Kč měsíčně na jednoho uživatele.

Společnost CEOD, Microsoft Gold Certified Partner v oblasti hostingu, vlastní a řídí odborníci s mnoholetými zkušenostmi s projekty ve významných společnostech ve střední Evropě. Záměr společnosti je se společně s partnery zaměřit na více než půl milionu podnikatelů a vládních institucí v Maďarsku, Polsku, České republice, Rumunsku a Slovensku. Vstup na trh bude podpořen šestiměsíční on-line i telemarketingovou kampaní a dalšími promoakcemi místních poskytovatelů telekomunikačních služeb.

Central Europe On-Demand je prvním regionálním středoevropským poskytovatelem hostingových služeb, jako je Hosted Back-up and Recovery, Microsoft Exchange Server 2007, Microsoft Office Outlook 2007, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 a Microsoft Office Communications Server 2007 a Microsoft Dynamics. Služby jsou poskytovány napříč řadou vertikálních segmentů, zejména jako White Label Services, a nabízené největšími poskytovateli telekomunikačních služeb ve střední Evropě.

Společnost byla založena odborníky se znalostmi a zkušenostmi z podnikání v regionu. Cílem společnosti je především změna způsobu, jakým podniky ve střední Evropě spravují a řídí své IT aplikace.

Další články k tématům - Back-up - CEOD - CRM - Dynamics - Exchange - hosting - IT - Microsoft - On-Demand - Petr Karásek - Viktor Kovács

Článek ze dne 19. června 2009 - pátek

Další články od Microsoft s.r.o.

Microsoft oznamuje personální změny

S Internet Explorerem 8 jsou online nákupy bezpečnější

Microsoft Customer Action Day

Už za pět let bude informační znalosti vyžadovat 9 z 10 pracovních pozic

Vyzkoušejte beta verzi Silverlight 4

Microsoft Office 2010, otestujte beta verzi

Windows Live si rozumí s první českou sociální sítí

Microsoft uvádí na trh nový Exchange Server 2010

Windows 7 a Windows phone míří na pulty českých obchodů

Microsoft zpřístupnil betaverze nových produktů pro vývojáře

WebsiteSpark, program na podporu komunit tvůrců webů

Microsoft Office 2010 bude snadno dostupný na nových počítačích

Microsoft celosvětově uvádí na trh Windows phone

Microsoft a jeho partneři přinášejí české ekonomice desítky miliard korun

Microsoft představuje řešení pro zjednodušení komunikace s datovými schránkami

ČVUT a Microsoft prohlubují spolupráci

Microsoft varuje před prodejem testovacích verzí Windows 7

Rodiče, mějte přehled o aktivitách svých dětí na internetu

Internet Explorer 8 nejlépe chrání před hrozbami sociálního inženýrství

System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 je hotov

Microsoft oznámil termín uvedení Windows Mobile 6.5

Nový Windows Live Movie Maker od Microsoftu

Microsoft uvolnil Exchange Server 2010 ve verzi Release Candidate

Microsoft zpřístupnil testovací verzi SQL Server 2008 R2

Spolupráce Microsoft a Nokia při vývoji a prodeji produktivních řešení pro mobilní komunikaci

Tomáš Hlinka, nový ředitel divize služeb Microsoftu

Windows 7 a Windows Server 2008 R2 míří do výroby

Stahování Windows 7 RC a Windows Server 2008 R2 RC se chýlí ke konci

Windows 7 podpoří českou ekonomiku a vytvoří nová pracovní místa

Microsoft představil obchodní model pro platformu Windows Azure

Microsoft představuje Silverlight 3 a Expression 3

Steven Sinofsky novým prezidentem divize Windows

Český student naprogramoval nejlepšího robota na světě

Microsoft spouští program technologické záruky pro systém Windows 7

Česká firma ve finále soutěže Microsoft Partner of the Year

Central Europe On-Demand vstupuje na český trh

Bing, nový vyhledavač od Microsoftu

Microsoft úspěšně zasahuje proti prodejcům nelegálního softwaru

Windows 7 RC a Windows Server 2008 R2 RC jsou dostupné široké veřejnosti

Microsoft vstupuje do světa telefonie a videokonferencí

Microsoft usnadňuje užívání Office na mini noteboocích bez optické mechaniky

Seznam.cz použije pro vyhledávání v zahraničním internetu službu Live Search

29 % mladistvých se stalo obětí online obtěžování

Microsoft oznamuje personální změny

Microsoft vyhlašuje 11. ročník soutěže Microsoft Awards

Microsoft uvolňuje Internet Explorer 8 RC k testování

Z aplikací Microsoft Office jsou v Česku nejznámější Word a Excel

Microsoft uvolnil beta verzi systému Windows 7