logo

Microsoft otevřený dopis zákazníkům

Úvahy o systému Windows, odpovědi na dotazy k verzím Windows XP a Vista a další info z oblastí - plány pro systém Windows XP, nejnovější vývoj u systému Windows Vista a vyhlídky na verzi Windows 7 ...

Vážení zákazníci,

systém Windows dnes využívá více než miliarda osobních počítačů po celém světě. Je katalyzátorem inovací, které od základu mění způsob, jakým lidé komunikují, získávají informace či vytvářejí a sdílejí obsah, a to v práci i doma. Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří jsou uživateli systému Windows. Děkujeme také stovkám tisíců partnerů, kteří pro platformu Windows vyvíjejí svá řešení.

Rád bych využil této příležitosti a podělil se s Vámi o některé úvahy o systému Windows a zároveň zodpověděl Vaše dotazy k verzím Windows XP a Vista. Současně bych Vám rád nabídl aktuální informace ze tří oblastí:

  1. Naše plány pro systém Windows XP
  2. Nejnovější vývoj u systému Windows Vista
  3. Vyhlídky na verzi Windows 7

Budoucnost systému Windows XP

S tím, jak se přibližuje 30. červen 2008, datum, kdy bude ukončen prodej systému Windows XP, se mě řada lidí ptá, zda budou mít i nadále zajištěnu podporu této verze. Odpovědí je důrazné ano – podpora bude i nadále pokračovat. Nedávno jsme pro systém Windows XP vydali aktualizaci Service Pack 3, a až do dubna 2014 budeme pokračovat ve vydávání dalších aktualizací zabezpečení a důležitých aktualizací pro tuto verzi.

Další z častých otázek je, zda bude i po 30. červnu možné zakoupit počítače se systémem Windows XP. Odpověď zní opět ano. Je pravda, že přestaneme nabízet systém Windows XP jako koncový produkt v maloobchodním prodeji a ukončíme jeho přímé licencování hlavním výrobcům osobních počítačů. Zákazníci, kteří budou systém Windows XP nadále potřebovat, jej však stále budou moci získat.

Koupě systému Windows Vista Business či Windows Vista Ultimate díky downgradu, neboli možnosti automatického přechodu na nižní verzi, poskytuje firmám všech velikostí nárok využívat systém Windows XP Professional. Tato možnost je rovněž přístupná všem zákazníkům ve firmách, kteří mají licenci k systému Windows, například Windows Vista Enterprise, zajištěnu prostřednictvím našich multilicenčních programů. Tato nabídka Vám dovoluje využívat ve Vašich nových počítačích systém Windows XP a později využít nové funkce systému Windows Vista, aniž budete muset investovat do upgradu.

Systém Windows Vista je dnes tou nejlepší volbou pro uživatele, kteří si kupují nový počítač pro použití doma či v malé firmě. Někteří zákazníci z malých firem však používají aplikace, které nejsou se systémem Windows Vista kompatibilní. Ve většině případů by Váš dodavatel softwaru měl mít k dispozici aktualizovanou verzi takových aplikací. Pokud přesto potřebujete pracovat v systému Windows XP Professional, můžete si zakoupit s novým počítačem systém Windows Vista Business či Windows Vista Ultimate a poté využít možnosti snížení verze produktu.

Pro zákazníky, kteří mají zájem o levný osobní počítač (např. ASUS Eee PC), zpřístupníme u těchto modelů počítačů systémy Windows XP Home. Všichni menší OEM partneři navíc mohou i nadále zakoupit systém Windows XP prostřednictvím autorizovaných distributorů až do 31. ledna 2009.

Důležitý pokrok u systému Windows Vista

Systém Windows Vista přinesl významná vylepšení v mnoha oblastech, od vylepšeného zabezpečení a nižších celkových nákladů na vlastnictví přes podporu nejnovější generace hardwaru či lepší práci s audio a video soubory až po inovace, které usnadňují vyhledání nejrůznějších typů informací, obsahu a dat v počítači i na webu.

Při návrhu systému Windows Vista jsme vyšli ze zpětné vazby od uživatelů, z níž vyplývala nutnost vylepšit zabezpečení. Provedli jsme tedy výrazné změny, které zvyšují bezpečnost systému Windows Vista. V průběhu roku 2007 zaznamenal systém Windows Vista poloviční množství kritických chyb zabezpečení než systém Windows XP Service Pack 2. U počítačů se systémem Windows Vista byla o 60 % nižší pravděpodobnost, že budou napadeny škodlivým softwarem, než u počítačů se systémem Windows XP Service Pack 2.

Soustředíme se na kompatibilitu

Změny architektury s cílem zlepšit zabezpečení a odolnost systému Windows Vista vedly k problémům v kompatibilitě s existujícím hardwarem a aplikacemi. Společnost Microsoft se svými partnery proto na vyřešení problémů s kompatibilitou usilovně pracuje. Dnes systém Windows Vista podporuje kolem 77 tisíc součástí a zařízení – více než dvojnásobek množství podporovaného při jeho uvedení.

Ze stovky hlavních aplikací pro systém Windows, které byly loni dostupné prostřednictvím maloobchodního prodeje v oblastech financí, podnikání, systémových nástrojů, grafiky, řízení osobní produktivity a vzdělávání, je dnes 98 kompatibilních se systémem Windows Vista.

Vylepšení kvality a výkonu systému Windows Vista s aktualizací Service Pack 1

Jednou z našich klíčových investic do systému Windows Vista bylo vytvoření uceleného „telemetrického systému“, který umožňuje sbírat anonymní data o tom, jak naši skuteční zákazníci používají systém Windows Vista. To nám pomohlo stanovit si priority práce v našich vývojových týmech a u našich partnerů zaměřených na hardware a software. Zjištěné informace nám pomáhaly i při práci na sadě aktualizací Service Pack 1 (SP1) pro systém Windows Vista.

Sada aktualizací Windows Vista SP1 nepřinesla množství nových funkcí, přesto však představovala velmi důležitý milník, protože nám umožnila využít telemetricky zjištěná data k vylepšení výkonu, kompatibility i spolehlivosti systému Windows Vista. Stovky drobných vylepšení v součtu přinášejí výrazně lepší celkovou ovladatelnost.

Partnerská spolupráce přináší skvělé počítače se systémem Windows Vista

Telemetricky zjištěná data, která jsme shromáždili, pomohla také našim partnerům vyrábějícím počítače se systémem Windows při rozpoznání, diagnostice a nápravě zásadních problémů, které ovlivňují práci uživatelů systému.

Rozpoznáním softwaru třetí strany, který způsoboval problémy s výkonností, jsme například pomohli našim partnerům zkrátit dobu potřebnou ke spuštění a vypnutí systému Windows Vista. Mnohá z podobných vylepšení jsou výsledkem jednoduchých kroků, jako je použití nejnovějších ovladačů či ověření, že je v systému nainstalován odpovídající software.

Shrnutí

Systém Windows Vista představuje významný krok kupředu, zákazníci nám však dali jasně najevo, že vyžadují širší podporu zařízení a aplikací. Během uplynulého roku jsme proto na vylepšení kompatibility usilovně spolupracovali s našimi partnery v oblasti hardwaru a softwaru.

Nástupce systému Windows Vista

Windows 7 je pracovní název příští verze operačního systému Microsoft Windows. I při práci na této verzi hrají důležitou roli Vaše názory. Sdělili jste nám, že byste si přáli pravidelnější, předvídatelný plán vydávání nových verzí systému Windows. Windows 7 plánujeme uvést přibližně tři roky od data, kdy byl široce uveden na trh systém Windows Vista, tedy od ledna 2007.

Vyjádřili jste také přání nemuset se u příští verze systému Windows potýkat se změnami kompatibility, jaké nastaly v počátcích zavádění systému Windows Vista. Proto je naší strategií u systému Windows 7 použít tutéž architekturu jako v systému Windows Vista, a zajistit tak přímočarý proces migrace na verzi Windows 7.

Co tedy máte udělat ?

Zákazníci, kteří užívají systém Windows ve firmách Systém Windows Vista nabízí významná vylepšení zabezpečení a produktivity. Velmi proto doporučujeme podnikům, které jej dosud nezavedly, aby podrobně posoudily jeho výhody. V případě, že jste nasazení systému Windows Vista zvažovali a měli jste obavy z možných potíží, Vám doporučujeme přehodnocení této možnosti. Sada aktualizací Service Pack 1 spolu s vylepšeními provedenými našimi partnery totiž pravděpodobně odstranily mnoho problémů. Naše nástroje pro správu podporují smíšené prostředí se systémy Windows XP a Windows Vista, takže nejlepší strategií může být umístění verze Windows Vista do nových počítačů s odpovídajícími hardwarovými vlastnostmi, zatímco u starších počítačů ponecháte systém Windows XP.

Zákazníci, kteří užívají systém Windows doma či v malé firmě Nové počítače se systémem Windows Vista Vám zajistí nejsnazší ovládání a pomohou vytěžit z nejnovějšího hardwaru ty nejlepší výsledky. Dobře spolupracují s převážnou většinou aktuálně dostupných hardwarových a softwarových řešení. Jestliže však využíváte některou aplikaci, která není dostupná ve verzi pro Windows Vista, pořiďte si nový počítač se systémem Windows Vista Business či Windows Vista Ultimate a využijte možnosti snížení verze produktu. Počítače se systémem Windows XP můžete nadále používat, dokud bude třeba. Rozhodnete-li se zůstat u systému Windows XP, doporučujeme Vám instalaci sady s aktualizací Service Pack 3 a prohlížeče Internet Explorer 7.

Rád bych Vám poděkoval za to, že s námi dlouhodobě spolupracujete. Stojíme za svými produkty a i nadále se budeme soustřeďovat na poskytování vynikající podpory tak, abyste mohli se systémem Windows pracovat co nejpohodlněji.

Článek ze dne 24. června 2008 - úterý

Další články od Microsoft s.r.o.

Microsoft uvolnil bezpečnostní aktualizaci pro Internet Explorer

Microsoft představuje novou generaci služeb Windows Live

Repasované počítače pomáhají seniorům a studentům v přístupu k informacím

Microsoft jmenuje Dr. Qi Lu do funkce vedoucího skupiny online služeb

Microsoft opět v první desítce sta nejuznávanějších společností v České republice

Microsoft přináší studentům profesionální software zcela zdarma

Microsoft rozšiřuje on-line služby pro školy

Microsoft udělil ocenění svým nejlepším partnerům za rok 2008

Microsoft odtajnil své plány a klíčové projekty v oblasti business intelligence

Small Business Server 2008 a Windows Essential Business Server 2008 míří mezi zákazníky

Testovací verze Microsoft Office Live Workspace umí česky

Microsoft představí budoucnost webu na své první on-line konferenci

Microsoft a HIMSS zpřístupní fórum pro uživatele z řad zdravotnické péče v oblasti EMEA

Hyper-V Server 2008 od Microsoftu byl uveden na český trh

Poslední šance výhodné zlegalizace Windows

Nová platforma Microsoftu pro vývoj webových aplikací

Sada Office pro domácnosti s výukovým softwarem

Personální změny v Microsoftu

Microsoft rozšiřuje své aktivity v boji s nelegálním softwarem a padělky originálních softwarových produktů

Microsoft uvádí Silverlight 2

Microsoft zahájil nový ročník soutěže Imagine Cup

První nadějné firmy z Microsoft Inovačního Centra naleznete na Invexu 2008

Portugalská vláda a Microsoft chtějí zajistit dostupné počítače pro školáky

Nejinovativnější firmy se představily investorům z celé Evropy

Portál veřejné správy již zpracoval více než 33 milionů elektronických formulářů

Portál veřejné správy již zpracoval více než 33 milionů elektronických formulářů

První nadějné firmy z Microsoft Inovačního Centra se představí na Invexu 2008

Zákazníci mohou už dnes získat nový operační systém pro superpočítače,vyzkum IDC

Internet Explorer 8 Beta 2 je nyní ke stažení i v českém jazyce

Masarykova univerzita odstartovala Projekt 1000

Microsoft oznamuje personální změny

Photosynth je prvním produktem oficiálně uvedeným v česko-slovenském Second Life

Photosynth vás vítá v trojrozměrném světě internetu

Microsoft a Novell rozšíří své aktivity v oblasti systémové spolupráce

A.T.U sází na řešení ERP od společnosti Microsoft

Microsoft oznamuje personální změny

Microsoft uvolňuje SQL Server 2008 do výroby

Technologie Microsoftu pomáhají v přerozdělování fondů z Evropské unie

On-line služba Water Watch umožní kontrolu kvality a stavu turistických vodních ploch přímo na internetu

Tři české týmy bojovaly v celosvětovém finále studentské soutěže Imagine Cup 2008

Microsoft a Česká republika stvrdily dohodu o pokračování programu na podporu vzdělanosti

Prohlášení Microsoftu týkající se dopisu Carla Icahna

Mezi finalisty soutěže Microsoft Partner of the Year 2008 se probojovala i firma z České republiky

Microsoft otevřený dopis zákazníkům

Microsoft jmenuje nového ředitele pro sektor malých a středních firem

Ministerstvo vnitra a Microsoft podepsaly rámcové obchodní a servisní smlouvy

Microsoft rozšiřuje svůj marketingový tým

Microsoft rozšiřuje řady OEM distributorů

Microsoft vydává prohlášení k Yahoo!

Microsoft vytváří samostatnou obchodní jednotku Communications Sector