logo Microsoft s.r.o.

Microsoft uvádí služby Windows Live na český trh

Plně integrované služby nabízejí řadu nástrojů pro psaní okamžitých zpráv, e-mailů, sdílení fotografií, psaní blogů a sdílení informací na internetu.

Zasílání okamžitých zpráv, sdílení fotografií, psaní blogu, organizace večírku, zábava na internetu nebo práce se všemi e-mailovými účty z jednotného uživatelského prostředí a s jedním účtem a heslem! To vše a mnohem víc nabízejí zdarma dostupné služby Windows Live, které jsou nyní k dispozici i v českém jazyce na stránce get.live.com. Díky vzájemné provázanosti a sdílení kontaktů napříč všemi službami stačí zadat všechny informace pouze jednou. Jednotný přístup a propojení jednotlivých aplikací je totiž zajištěno přes jediný účet každého uživatele. Kromě zjednodušení vlastní komunikace se nové služby Windows Live snadno integrují s Windows, takže ať komunikace pro konkrétného člověka znamená cokoliv, vždy stačí jen pár kliknutí.

"I v České republice rychle roste zájem o komunikaci a vzájemné sdílení multimediálního obsahu prostřednictvím on-line služeb. Většina uživatelů internetu k tomu však stále využívá řadu nepropojených nástrojů. Přicházíme proto s kompletní sadou integrovaných služeb, které propojují všem dobře známé prostředí Windows se světem on-line. To vše navíc zdarma, bezpečně a v českém jazyce," představuje novou nabídku Windows Live Tomáš Koška, manažer divize Windows.

Přehled služeb Windows Live :

Domovská stránka Windows Live - veškeré služby přístupné z jednoho místa - home.live.com

Představení jednotlivých služeb Windows Live :

Okamžitá komunikace
Aplikace Windows Live Messenger umožňuje zasílání okamžitých zpráv, volání prostřednictvím internetu nebo využití video hovoru přes webovou kameru. Kromě hraní her a posílání různých emotikonů a obrázků se nabízí také vyhledávání v encyklopediích nebo na internetu.

5 GB prostoru
E-mailový účet na Windows Live Hotmail nabízí 5 GB prostoru. Přístupný je z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Pravé tlačítko myši a přetahování zpráv navíc funguje stejným způsobem jako v programu Microsoft Outlook.

Sdílení zážitků ve Windows Live Spaces
Bezplatná služba určená pro společenské setkávání a blogování. Live Spaces tak umožňuje psaní blogů, vytváření přehledů, doplňování nových nástrojů či RSS kanálů. Vytvářet lze také mapy s popisem cest, vkládat odkazy na osobní videa a další. Windows Live Spaces umožňuje sdílet to, co chcete, s kýmkoliv chcete, kdykoliv chcete a přesně tak, jak chcete.

Tvořte pomocí Windows Live Writer
Windows Live Writer umožňuje snadnou tvorbu příspěvků blogů offline. Po jejich dokončení je lze snadno umístit na Windows Live Spaces nebo jiné blogovací služby a sdílet s ostatními zájemci. Současně má uživatel k dispozici i WYSIWYG (what you see is what you get) editor, který dále zjednoduší doplňovaní fotografií, map, odkazů a dalšího obsahu.

Snadné vyhledávání
Služba Windows Live Search umožňuje vyhledávání nejen ve službách a aplikacích Windows Live, ale i na celém internetu. Kromě prohledávání informací internetových stránek nabízí i propojení s velkým množstvím dalších zdrojů, jako jsou předpovědi počasí, obrázky, celebrity, zábava, sport, akcie, mapy nebo encyklopedie Encarta.

Všechny e-mailové účty v jednom okně
Windows Live Mail maximálně usnadňuje okamžité připojení ke všem e-mailovým účtům, ať Windows Live Hotmail, nebo jiné e-mailové službě. Desktopový poštovní klient snadno propojí nejen všechny účty v Hotmailu, ale navíc integruje i účty další, včetně služeb Seznamu a Gmailu, vytvoří jeden adresář kontaktů a zjednoduší přístup prostřednictvím mobilního telefonu.

Fotogalerie snadno a rychle
Pomocí Windows Live Fotogalerie, uceleného řešení vyhledávání, úpravy, organizace a sdílení fotografií a videa, je možné fotografie oživit a zpřístupnit rodině a přátelům.

Kromě možnosti ukládání fotografií přináší Fotogalerie i spoustu zábavných funkcí a editačních nástrojů. Uživatelé zde mohou fotografie spojovat dohromady, měnit pozadí, zesvětlit, ztmavit či oříznout snímek, opravit červené oči, doplnit popisky, třídit snímky a mnoho dalšího. Fantazii se meze nekladou. S jednoduchým publikačním nástrojem Windows Live Spaces nebo FlickR je on-line publikování obrázků velice snadnou záležitostí.

Ne každý chce nahrávat své fotografie na internet. Pokud tedy nemáte vlastní stránku na Spaces nebo nechcete sdílet všechny své fotografie, můžete snadno a kreativně zasílat snímky e-mailem. Vybrat si lze ze tří stupňů rozlišení a pobavit se s nastavením jejich vzhledu - udělat z nich ovál, nakreslit okraje, nasvítit jeden, zarámovat druhý, otáčet je, změnit na černobílé - to je již jen na vás. Vlastní alba nebo snímky přátel lze navíc i jednoduše vytisknout.

Párty s Windows Live Events
Jakákoliv akce a párty bude s Windows Live Events mnohem snazší, zajímavější a zábavnější. Live Events je bezplatná služba plánování akcí, zvaní hostů a vytváření společenství, díky které mohou uživatelé Windows Live snadno zvát své přátele, kolegy a známé na libovolnou akci.

Mezi nejzajímavější funkce patří například diskuse pro hosty (ti zde mohou kupříkladu nechávat své vzkazy), nahrávání fotografií a videa (před, během i po konání akce) na stránku události či přidávání map s navigací na místo konání. Výběr lidí, které chcete pozvat, je velmi snadný - stačí kliknout na skupinu nebo jednotlivce v kontaktech Windows Live nebo na další uložené e-mailové adresy. Služba také sleduje odpovědi - kdykoliv se tak nabízí přehled potvrzených, kdo se chystá dorazit a kdo ne.

Vše v jednom a odkudkoliv
Počínaje dnešním dnem si můžete celou sadu aplikací Windows Live nainstalovat díky instalačnímu balíčku Windows Live Suite najednou a z jednoho místa. Pokud máte zájem pouze o některé aplikace, můžete si je samozřejmě pořídit samostatně. Využít lze i webového přístupu k Windows Live z mobilního zařízení a využívat tak nabízených služeb skutečně kdykoliv a kdekoliv.

Článek Microsoft s.r.o. ze dne středa 5. prosince 2007

Další články od Microsoft s.r.o.

Otestujte připravenost firmy na GDPR

České firmy mezi nejlepšími celosvětovými partnery Microsoftu

Nové Microsoft inovační centrum ve spolupráci s WBI

Profesionální cloudové řešení Office 365 pro neziskovky zdarma

Microsoft posiluje odkoupením divize zařízení a služeb Nokia

Steve Ballmer odstoupí z pozice generálního ředitele Microsoftu

Podniková řešení nové generace od Microsoftu

Biljana Weber střídá na postu generálního ředitele Microsoft ČR Romana Cabálka

Microsoft vyhlásil celosvětové vítěze a finalisty ocenění Partner of the Year 2013

Microsoft vyhlasil vyherce Microsoft Awards 2013

Softwarové pirátství ohrožuje uživatele ve firemním prostředí

Podle studie Microsoftu uživatelé ignorují internetové hrozby

Microsoft rozšiřuje cloudový operační systém o nástroje pro správu

Microsoft soutěž: Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch

Personální změny top managementu české pobočky Microsoftu

Imagine Cup 2013 startuje

Nový Microsoft hardware: stylové myši s hravým designem pro zábavu při práci

Produktové řady Wedge a Sculpt: nový Microsoft hardware pro Windows 8

První české aplikace pro Windows 8

Learning Suite stáhne bezplatné aplikace Microsoftu v jediné instalaci

Fleveo s design certifikací aplikací pro Windows 8

MSDN fóra v nové podobě

Martin Hruška: nový manažer divize Microsoft Office

Nové Visual Studio 11 s podporou tvorby dotykových Metro aplikací

Microsoft Bluetooth Mobile Keyboard 5000: praktická bluetooth klávesnice s tenkým profilem

Microsoft TechDays 2012: konference pro IT odborníky a vývojáře

Imagine Cup 2012: studenti, ukažte světu své projekty

Microsoft WebMatrix v nabídce hostingových služeb ACTIVE 24

Office 365: Univerzita Hradec Králové používá cloudové technologie Microsoftu

Marketplace se stovkou českých aplikací

Windows Phone 7.5: Marketplace se otevírá pro vývojáře dalších zemí včetně České republiky

Carmen Du Bois: nová marketingová ředitelka Microsoft ČR

Web v sobotu oslaví dvacet let

Nová verze Microsoft Desktop Optimalization Pack

Microsoft rozšiřuje nabídku softwarových dárcovských programů

Microsoft představuje nové cloudové nástroje a serverová řešení

Platforma Windows Azure byla oceněna jako nejlepší cloudová služba

Dalibor Kačmář: nový manažer serverové divize Microsoft

Ukončení služby Windows My Phone pro Windows Phone 6.x

Mango: nový update pro Windows Phone

Imagine Cup 2011: dva české týmy ve finále celosvětové soutěže

Microsoft Dynamics AX 2012: nové revoluční řešení pro plánování podnikových zdrojů

Windows Phone 7: Microsoft představuje novou verzi vývojářských nástrojů

Internet Explorer 10 v testovací verzi pro vývojáře

Novinky v aplikaci Internet Explorer 9

Techmania: vyzkoušejte si horké novinky od Microsoftu

Microsoft oznamuje personální změny

Opening Windows: networking mezi ženami na manažerských pozicích

Otestujte novinky od Microsoftu

DreamSpark: SW Microsoft zdarma pro studenty vybraných vysokých škol