logo

Windows 7 a Windows phone míří na pulty českých obchodů

Nový operační systém pro osobní počítače Windows 7 a zařízení Windows phone usnadňují každodenní používání moderních technologií ...

Na pultech obchodů jsou již k dostání počítače s novým operačním systémem Windows 7 a chytrá mobilní zařízení Windows phone s novým operačním systémem Windows Mobile 6.5. Souběžné uvedení obou produktů na trh není náhodné. Svět osobních počítačů a mobilních telefonů spolu propojuje stejný důraz na jednoduchost používání a dokonalá vzájemná komunikace.

Na příchod nové generace operačních systémů Microsoft Windows pro osobní počítače i mobilní zařízení se připravovali výrobci počítačů a telefonů, tvůrci aplikací i prodejci. Na nová Windows čekali i samotní uživatelé, kteří se podíleli na jejich vývoji používáním testovacích verzí a zasvěcenými připomínkami. V Česku jich byly desetitisíce a tři české firmy - Profitech Food, Twinscomp a Heap Co - přijal Microsoft do úzkého okruhu společností, které Windows 7 testovaly před jejich oficiálním uvedením na trh v reálném provozu. S nasazením systému Windows 7 v těchto případech pomáhali partneři Microsoftu, společnosti AutoCont a Daquas.

"Operační systémy Windows používá po celém světě, v práci i doma, každý den více než miliarda lidí. Windows 7 a Windows phone těmto lidem nabízí úsporu času a příjemnější práci s informacemi," říká Jane Gilson, generální ředitelka společnosti Microsoft pro Českou republiku. "Osobně mě těší, že můžeme nabídnout uživatelům Windows obrovskou škálu počítačů, ať už se jedná o mini notebooky, notebooky nebo stolní počítače, ze kterých si může vybrat každý podle vlastních preferencí, jako je design, výkon nebo cena."

Windows 7, systém na přání

Celý vývoj Windows 7 se od počátku soustředil na způsob, jakým uživatelé pracují s informacemi. Díky připomínkám milionů uživatelů, kteří Windows 7 zkoušeli ve vývojových verzích, odpovídají Windows 7 různorodým požadavkům domácích uživatelů i velkých organizací. Bez ohledu na používané aplikace uživatelé oceňují přepracované uživatelské rozhraní, které jim umožňuje pracovat rychleji. Například nedávno otevřené dokumenty či navštívené webové stránky je možné otevřít na dvě kliknutí myší.

"Windows 7 už v tuto chvíli zaujímají v České republice pozici třetího nejrozšířenějšího operačního systému, po Windows XP a Windows Vista," říká Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice. "Již nyní by Windows 7 mohla používat polovina majitelů PC v České republice, neboť jejich počítače splňují požadavky na výkon, stejně jako v podstatě všechny dnes prodávané počítače."

Firmy, které doposud odkládaly přechod z Windows XP na novější operační systém kvůli obavám z kompatibility svých aplikací a informačních systémů, mohou nyní využít režim Windows XP Mode, který problémy s funkčností starších aplikací odstraní. Domácí uživatele naopak čeká překvapení v podobě výrazně lepší podpory multimédií. Většinu multimediálních souborů, na které uživatelé na internetu narazí, zvládnou Windows 7 přehrát bez instalace jakéhokoliv přídavného softwaru. Díky uživatelské přivětivosti nového systému a pozitvním reakcím ze strany firem i domácích uživatelů Microsoft očekává, že se do konce roku 2010 prodá více než 1 milion počítačů s Windows 7.

Na příchod Windows 7 jsou připraveny také české firmy a čeští tvůrci softwaru. V den uvedení Windows 7 na trh má již mnoho firem, které vyvíjejí software, své aplikace certifikovány nebo plně kompatibilní se systémem Windows 7. Mezi takové společnosti patří i Cígler Software a mnoho dalších. "Naše aplikace Money jsou kompatibilní se systémem Windows 7. Systém Windows 7 je znatelně rychlejší, což pozitivně ovlivňuje i běh našich aplikací a celkově pak efektivitu našich zákazníků," říká Martin Cígler, ředitel společnosti CÍGLER SOFTWARE.

V tuto chvíli také mnoho významných českých IT společností již používá Windows 7 v ostrém provozu a další připravují přechod na novou verzi Windows.

Windows pro lidi v pohybu

Informační technologie se prolínají soukromým i pracovním životem milionů lidí. Ideální řešení, jak vyvážit vztah mezi prací a zábavou a zároveň být neustále v kontaktu se světem, nabízí Windows phone, chytrá mobilní zařízení s operačním systémem Windows Mobile 6.5. Stejně jako Windows 7 si i Windows phone klade za cíl usnadnit práci s informacemi a umožnit přístup k zábavě a informacím odkudkoliv.

Základní vylepšení nové verze operačního systému pro mobilní telefony spočívají v jednodušším ovládání a nových službách My Phone a Marketplace, které usnadňují přístup k důležitým osobním informacím a novým aplikacím. Služba My Phone umožňuje automatickou zálohu všech dat, nastavení a aplikací uložených v zařízení na chráněný internetový účet. Dokáže také identifikovat poslední polohu zařízení v případě jeho ztráty. Služba Marketpace zase umožňuje nakupovat a zdarma si stahovat nové aplikace.

Windows phone s nejnovější verzí operačního systému Windows Mobile 6.5 nabídnou v České republice společnosti Samsung, HTC, Sony Ericsson a Garmin-ASUS a další. Některá zařízení, která se začala prodávat se starší verzí operačního systému Windows Mobile 6.1, budou mít možnost jejich majitelé zdarma updatovat na novější verzi systému. Jedná se například o zařízení Samsung B7610 Omnia Pro od firmy Samsung, pro update je také připraveno první zařízení vzniké ze spolupráce společností Garmin a Asus - Nüvifone M20. Bezplatný update dále nabídne také společnost HTC, konkrétně u modelů HTC Touch Pro2, HTC Touch Diamond 2 a HTC Snap.

Vedle možnosti updatu operačního systému na vybraných mobilních zařízeních přichází výrobci také ze zcela novými telefony, které budou nabízené již s novým systémem Windows Mobile 6.5.

Jedná se především o tato zařízení :

Článek ze dne 26. října 2009 - pondělí

Další články od Microsoft s.r.o.

Microsoft oznamuje personální změny

S Internet Explorerem 8 jsou online nákupy bezpečnější

Microsoft Customer Action Day

Už za pět let bude informační znalosti vyžadovat 9 z 10 pracovních pozic

Vyzkoušejte beta verzi Silverlight 4

Microsoft Office 2010, otestujte beta verzi

Windows Live si rozumí s první českou sociální sítí

Microsoft uvádí na trh nový Exchange Server 2010

Windows 7 a Windows phone míří na pulty českých obchodů

Microsoft zpřístupnil betaverze nových produktů pro vývojáře

WebsiteSpark, program na podporu komunit tvůrců webů

Microsoft Office 2010 bude snadno dostupný na nových počítačích

Microsoft celosvětově uvádí na trh Windows phone

Microsoft a jeho partneři přinášejí české ekonomice desítky miliard korun

Microsoft představuje řešení pro zjednodušení komunikace s datovými schránkami

ČVUT a Microsoft prohlubují spolupráci

Microsoft varuje před prodejem testovacích verzí Windows 7

Rodiče, mějte přehled o aktivitách svých dětí na internetu

Internet Explorer 8 nejlépe chrání před hrozbami sociálního inženýrství

System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 je hotov

Microsoft oznámil termín uvedení Windows Mobile 6.5

Nový Windows Live Movie Maker od Microsoftu

Microsoft uvolnil Exchange Server 2010 ve verzi Release Candidate

Microsoft zpřístupnil testovací verzi SQL Server 2008 R2

Spolupráce Microsoft a Nokia při vývoji a prodeji produktivních řešení pro mobilní komunikaci

Tomáš Hlinka, nový ředitel divize služeb Microsoftu

Windows 7 a Windows Server 2008 R2 míří do výroby

Stahování Windows 7 RC a Windows Server 2008 R2 RC se chýlí ke konci

Windows 7 podpoří českou ekonomiku a vytvoří nová pracovní místa

Microsoft představil obchodní model pro platformu Windows Azure

Microsoft představuje Silverlight 3 a Expression 3

Steven Sinofsky novým prezidentem divize Windows

Český student naprogramoval nejlepšího robota na světě

Microsoft spouští program technologické záruky pro systém Windows 7

Česká firma ve finále soutěže Microsoft Partner of the Year

Central Europe On-Demand vstupuje na český trh

Bing, nový vyhledavač od Microsoftu

Microsoft úspěšně zasahuje proti prodejcům nelegálního softwaru

Windows 7 RC a Windows Server 2008 R2 RC jsou dostupné široké veřejnosti

Microsoft vstupuje do světa telefonie a videokonferencí

Microsoft usnadňuje užívání Office na mini noteboocích bez optické mechaniky

Seznam.cz použije pro vyhledávání v zahraničním internetu službu Live Search

29 % mladistvých se stalo obětí online obtěžování

Microsoft oznamuje personální změny

Microsoft vyhlašuje 11. ročník soutěže Microsoft Awards

Microsoft uvolňuje Internet Explorer 8 RC k testování

Z aplikací Microsoft Office jsou v Česku nejznámější Word a Excel

Microsoft uvolnil beta verzi systému Windows 7