logo

Windows 7 a Windows phone míří na pulty českých obchodů

Nový operační systém pro osobní počítače Windows 7 a zařízení Windows phone usnadňují každodenní používání moderních technologií ...

Na pultech obchodů jsou již k dostání počítače s novým operačním systémem Windows 7 a chytrá mobilní zařízení Windows phone s novým operačním systémem Windows Mobile 6.5. Souběžné uvedení obou produktů na trh není náhodné. Svět osobních počítačů a mobilních telefonů spolu propojuje stejný důraz na jednoduchost používání a dokonalá vzájemná komunikace.

Na příchod nové generace operačních systémů Microsoft Windows pro osobní počítače i mobilní zařízení se připravovali výrobci počítačů a telefonů, tvůrci aplikací i prodejci. Na nová Windows čekali i samotní uživatelé, kteří se podíleli na jejich vývoji používáním testovacích verzí a zasvěcenými připomínkami. V Česku jich byly desetitisíce a tři české firmy - Profitech Food, Twinscomp a Heap Co - přijal Microsoft do úzkého okruhu společností, které Windows 7 testovaly před jejich oficiálním uvedením na trh v reálném provozu. S nasazením systému Windows 7 v těchto případech pomáhali partneři Microsoftu, společnosti AutoCont a Daquas.

"Operační systémy Windows používá po celém světě, v práci i doma, každý den více než miliarda lidí. Windows 7 a Windows phone těmto lidem nabízí úsporu času a příjemnější práci s informacemi," říká Jane Gilson, generální ředitelka společnosti Microsoft pro Českou republiku. "Osobně mě těší, že můžeme nabídnout uživatelům Windows obrovskou škálu počítačů, ať už se jedná o mini notebooky, notebooky nebo stolní počítače, ze kterých si může vybrat každý podle vlastních preferencí, jako je design, výkon nebo cena."

Windows 7, systém na přání

Celý vývoj Windows 7 se od počátku soustředil na způsob, jakým uživatelé pracují s informacemi. Díky připomínkám milionů uživatelů, kteří Windows 7 zkoušeli ve vývojových verzích, odpovídají Windows 7 různorodým požadavkům domácích uživatelů i velkých organizací. Bez ohledu na používané aplikace uživatelé oceňují přepracované uživatelské rozhraní, které jim umožňuje pracovat rychleji. Například nedávno otevřené dokumenty či navštívené webové stránky je možné otevřít na dvě kliknutí myší.

"Windows 7 už v tuto chvíli zaujímají v České republice pozici třetího nejrozšířenějšího operačního systému, po Windows XP a Windows Vista," říká Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice. "Již nyní by Windows 7 mohla používat polovina majitelů PC v České republice, neboť jejich počítače splňují požadavky na výkon, stejně jako v podstatě všechny dnes prodávané počítače."

Firmy, které doposud odkládaly přechod z Windows XP na novější operační systém kvůli obavám z kompatibility svých aplikací a informačních systémů, mohou nyní využít režim Windows XP Mode, který problémy s funkčností starších aplikací odstraní. Domácí uživatele naopak čeká překvapení v podobě výrazně lepší podpory multimédií. Většinu multimediálních souborů, na které uživatelé na internetu narazí, zvládnou Windows 7 přehrát bez instalace jakéhokoliv přídavného softwaru. Díky uživatelské přivětivosti nového systému a pozitvním reakcím ze strany firem i domácích uživatelů Microsoft očekává, že se do konce roku 2010 prodá více než 1 milion počítačů s Windows 7.

Na příchod Windows 7 jsou připraveny také české firmy a čeští tvůrci softwaru. V den uvedení Windows 7 na trh má již mnoho firem, které vyvíjejí software, své aplikace certifikovány nebo plně kompatibilní se systémem Windows 7. Mezi takové společnosti patří i Cígler Software a mnoho dalších. "Naše aplikace Money jsou kompatibilní se systémem Windows 7. Systém Windows 7 je znatelně rychlejší, což pozitivně ovlivňuje i běh našich aplikací a celkově pak efektivitu našich zákazníků," říká Martin Cígler, ředitel společnosti CÍGLER SOFTWARE.

V tuto chvíli také mnoho významných českých IT společností již používá Windows 7 v ostrém provozu a další připravují přechod na novou verzi Windows.

Windows pro lidi v pohybu

Informační technologie se prolínají soukromým i pracovním životem milionů lidí. Ideální řešení, jak vyvážit vztah mezi prací a zábavou a zároveň být neustále v kontaktu se světem, nabízí Windows phone, chytrá mobilní zařízení s operačním systémem Windows Mobile 6.5. Stejně jako Windows 7 si i Windows phone klade za cíl usnadnit práci s informacemi a umožnit přístup k zábavě a informacím odkudkoliv.

Základní vylepšení nové verze operačního systému pro mobilní telefony spočívají v jednodušším ovládání a nových službách My Phone a Marketplace, které usnadňují přístup k důležitým osobním informacím a novým aplikacím. Služba My Phone umožňuje automatickou zálohu všech dat, nastavení a aplikací uložených v zařízení na chráněný internetový účet. Dokáže také identifikovat poslední polohu zařízení v případě jeho ztráty. Služba Marketpace zase umožňuje nakupovat a zdarma si stahovat nové aplikace.

Windows phone s nejnovější verzí operačního systému Windows Mobile 6.5 nabídnou v České republice společnosti Samsung, HTC, Sony Ericsson a Garmin-ASUS a další. Některá zařízení, která se začala prodávat se starší verzí operačního systému Windows Mobile 6.1, budou mít možnost jejich majitelé zdarma updatovat na novější verzi systému. Jedná se například o zařízení Samsung B7610 Omnia Pro od firmy Samsung, pro update je také připraveno první zařízení vzniké ze spolupráce společností Garmin a Asus - Nüvifone M20. Bezplatný update dále nabídne také společnost HTC, konkrétně u modelů HTC Touch Pro2, HTC Touch Diamond 2 a HTC Snap.

Vedle možnosti updatu operačního systému na vybraných mobilních zařízeních přichází výrobci také ze zcela novými telefony, které budou nabízené již s novým systémem Windows Mobile 6.5.

Jedná se především o tato zařízení :

Článek ze dne 26. října 2009 - pondělí

Další články od Microsoft s.r.o.

Otestujte připravenost firmy na GDPR

České firmy mezi nejlepšími celosvětovými partnery Microsoftu

Nové Microsoft inovační centrum ve spolupráci s WBI

Profesionální cloudové řešení Office 365 pro neziskovky zdarma

Microsoft posiluje odkoupením divize zařízení a služeb Nokia

Steve Ballmer odstoupí z pozice generálního ředitele Microsoftu

Podniková řešení nové generace od Microsoftu

Biljana Weber střídá na postu generálního ředitele Microsoft ČR Romana Cabálka

Microsoft vyhlásil celosvětové vítěze a finalisty ocenění Partner of the Year 2013

Microsoft vyhlasil vyherce Microsoft Awards 2013

Softwarové pirátství ohrožuje uživatele ve firemním prostředí

Podle studie Microsoftu uživatelé ignorují internetové hrozby

Microsoft rozšiřuje cloudový operační systém o nástroje pro správu

Microsoft soutěž: Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch

Personální změny top managementu české pobočky Microsoftu

Imagine Cup 2013 startuje

Nový Microsoft hardware: stylové myši s hravým designem pro zábavu při práci

Produktové řady Wedge a Sculpt: nový Microsoft hardware pro Windows 8

První české aplikace pro Windows 8

Learning Suite stáhne bezplatné aplikace Microsoftu v jediné instalaci

Fleveo s design certifikací aplikací pro Windows 8

MSDN fóra v nové podobě

Martin Hruška: nový manažer divize Microsoft Office

Nové Visual Studio 11 s podporou tvorby dotykových Metro aplikací

Microsoft Bluetooth Mobile Keyboard 5000: praktická bluetooth klávesnice s tenkým profilem

Microsoft TechDays 2012: konference pro IT odborníky a vývojáře

Imagine Cup 2012: studenti, ukažte světu své projekty

Microsoft WebMatrix v nabídce hostingových služeb ACTIVE 24

Office 365: Univerzita Hradec Králové používá cloudové technologie Microsoftu

Marketplace se stovkou českých aplikací

Windows Phone 7.5: Marketplace se otevírá pro vývojáře dalších zemí včetně České republiky

Carmen Du Bois: nová marketingová ředitelka Microsoft ČR

Web v sobotu oslaví dvacet let

Nová verze Microsoft Desktop Optimalization Pack

Microsoft rozšiřuje nabídku softwarových dárcovských programů

Microsoft představuje nové cloudové nástroje a serverová řešení

Platforma Windows Azure byla oceněna jako nejlepší cloudová služba

Dalibor Kačmář: nový manažer serverové divize Microsoft

Ukončení služby Windows My Phone pro Windows Phone 6.x

Mango: nový update pro Windows Phone

Imagine Cup 2011: dva české týmy ve finále celosvětové soutěže

Microsoft Dynamics AX 2012: nové revoluční řešení pro plánování podnikových zdrojů

Windows Phone 7: Microsoft představuje novou verzi vývojářských nástrojů

Internet Explorer 10 v testovací verzi pro vývojáře

Novinky v aplikaci Internet Explorer 9

Techmania: vyzkoušejte si horké novinky od Microsoftu

Microsoft oznamuje personální změny

Opening Windows: networking mezi ženami na manažerských pozicích

Otestujte novinky od Microsoftu

DreamSpark: SW Microsoft zdarma pro studenty vybraných vysokých škol