logo KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC

Miroslav Kořen řídí aktivity Kaspersky Lab ve východní Evropě

Miroslav Kořen je od března 2019 novým generálního ředitelem pro východní Evropu ve společnosti Kaspersky Lab. Bude zodpovědný za dlouhodobý růst a výkonnost společnosti v oblasti B2C produktů, digitálních prodejů a firemních kyberbezpečnostních řešení napříč trhy v tomto regionu.

"Na řízení aktivit Kaspersky Lab ve východní Evropě se těším zejména proto, že v těchto zemích vidím velký potenciál k růstu. Máme k tomu veškeré potřebné prostředky: vynikající lokální týmy, nejlepší bezpečnostní řešení a služby pro firmy a jednotlivce i jedinečné detekční a školicí nástroje. Rád bych využil všechny své zkušenosti, abych posílil pozici Kaspersky Lab na všech trzích v regionu, zejména pak v podnikovém segmentu," říká Miroslav Kořen.

Miroslav Kořen působí v oblasti IT už více než 14 let. Zkušenosti s programováním, obchodem i managementem získal v řadě předních firem z tohoto sektoru. Do Kaspersky Lab přichází ze společnosti SUSE, kde pod jeho vedením český a slovenský trh vykazoval každoroční růst obratů.

V minulosti pracoval také pro SAP, Oracle nebo Capgemini. Po vysokoškolských studiích v Praze si doplnil odborné vzdělání dvouletým studiem MBA zaměřeným na IT management.

Miroslav Kořen hovoří plynně anglicky a německy, rád běhá nebo hraje fotbal.

"Stejně jako v globálním měřítku, stoupá i v tomto regionu význam kybernetické ochrany jednotlivých spotřebitelů i firem. Naše špičkové technologie a výzkum spolu s energií, nasazením a rozsáhlými zkušenostmi Miroslava Kořena v oblasti řízení a prodeje IT, nám v následujících měsících přinesou ve východní Evropě výrazný růst. Věřím, že nás silnější pozice v tomto regionu zase o něco přiblíží našemu cíli - zajištění ochrany všech uživatelů před nástrahami kyberprostoru," komentuje Ilijana Vavan, výkonná ředitelka společnosti Kaspersky Lab pro Evropu, která je přímou nadřízenou Miroslava Kořena.

Do regionu východní Evropy patří následující území a trhy:

Další články k tématům - B2C - Evropa - obchod - management - Oracle - ředitel - SAP - SUSE - Miroslav Kořen - Ilijana Vavan

Článek KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC ze dne 7. března 2019 - čtvrtek

Další články od KASPERSKY LAB CZECH REPUBLIC