logo gopas.cz

Business Intelligence - počítačové kurzy GOPAS

29.05. 2024 (dnů = 3) - Katalogová cena: 22200 Kč (Praha), 22200 Kč (Brno), 900 EUR (Bratislava)
Připravujete data pro reporty a už umíte napojit do Power BI libovolné datové zdroje? Hledáte cesty, jak to dělat rychle, optimálně, standardně pro celou firmu a ideálně tak, aby data pak mohl použít opravdu kdokoliv? Připravili jsme pro vás unikátní Master Class se Štěpánem Rešlem (Microsoft MVP na Power BI) na datovou analýzu v Power BI, specializovanou na Power Query. Po absolvování zvládnete integrovat data z libovolného zdroje, včetně e-shopů a veřejných rejstříků. Rapidně snížíte objem pbix souborů a zrychlíte datové transformace a vyřešíte všechna chybová hlášení. Budete umět nastavit datové brány a připravit modely tak, aby uživatelé viděli jen jim určený obsah. Počítané sloupce se pro vás stanou minulostí.
24.06. 2024 (dnů = 2) - Katalogová cena: 8000 Kč (Praha), 8000 Kč (Brno), 340 EUR (Bratislava)
Rodina Power BI (Self-service BI) nástrojů se utěšeně rozšiřuje (PowerMap,PowerBI Desktop, DAXStudio, BI v rámci Office 365, ...), přičemž každý z nástrojů je sám o sobě hlubokou studnicí funkcionalit. Jako reakci na názory účastníků našeho školení Za hranice Excelu I. jsme vytvořili navazující školení, které se věnuje jak nástrojům novým, tak nástrojům známým a stěžejním jako jsou PowerQuery a PowerPivot, kterým jde hluboko pod pokličku. VELMI DOPORUČUJEME NEJDŘÍVE NAVŠTÍVIT PŘEDCHOZÍ ŠKOLENÍ - MSEXNL.
15.08. 2024 (dnů = 1) - Katalogová cena: 4000 Kč (Praha), 4000 Kč (Brno), 170 EUR (Bratislava)
Toto jednodenní školení vás naučí porozumět novému typu funkcí v Excelu, respektive v excelovském doplňku PowerPivot. Naučíme se rozlišovat mezi počítanými sloupci a mírami, zodpovíme si co a kdy je výhodnější. Poznáme tabulkové funkce, které dokáží vytvořit celé tabulky a určitě neopomeneme dotazování Excelem přes DAX do Power Pivot datového modelu. Vyzkoušíme tvořit virtuální relace, odhalíme limity funkcí a budeme řešit chyby ve výpočtech.
02.09. 2024 (dnů = 5) - Katalogová cena: 32000 Kč (Praha), 32000 Kč (Brno), 1375 EUR (Bratislava)
Kurz je určen pro tvůrce datových skladů a ETL procesů nad Microsoft SQL Serverem, kteří se chtějí naučit vytvářet datové sklady a ETL procesy, kterými budou načítat data z různých datových zdrojů, transformovat je a vkládat do datového skladu. V úvodu kurzu se seznámíte s klíčovými principy fungování datových skladů a jejich rolí v Business Intelligence (BI) řešeních. Naučíte se datové sklady navrhovat a implementovat v Microsoft SQL Serveru. Dále se seznámíte s SQL Server Integration Services (SSIS), které se naučíte používat pro načítání dat z různých datových zdrojů za účelem aktualizace datového skladu. Na praktických příkladech si vyzkoušíte tvorbu uceleného ETL procesu, včetně inkrementálního načítání dat. Získané znalosti jsou uplatnitelné na všechny podporované verze SQL Serveru (2012-2019).
16.09. 2024 (dnů = 3) - Katalogová cena: 19200 Kč (Praha), 19200 Kč (Brno), 825 EUR (Bratislava)
Kurz je určen každému, kdo chce provádět profesionální analýzu dat s pomocí služby Analysis Services. Účastníci si na kurzu osvojí dovednosti použití vhodného datového zdroje, tvorbu kostky, měřítek, dimenzí, KPI a další techniky vedoucí k analýze dat.
04.11. 2024 (dnů = 2) - Katalogová cena: 9400 Kč (Praha), 9400 Kč (Brno), 400 EUR (Bratislava)
Máte pomalé Power BI reporty i na výkonnějším stroji? Nebo Vám někdy neproběhnou aktualizace, případně se Vám zobrazují záludné chybové hlášení? Chcete vědět jak správně udělat datový model a jak ho správně zabezpečit? Jak uvažovat při tvorbě reportů a týmové práci od základu? Přijďte na PBID2.