logo gopas.cz

Kubernetes - počítačové kurzy GOPAS

21.08. 2024 (dnů = 3) - Katalogová cena: 24000 Kč (Praha), 24000 Kč (Brno), 960 EUR (Bratislava)
Kurz je úvodem do infrastruktury Kubernetes. Kubernetes, zkráceně K8s, je dnes označován jako operační systém cloudu a představuje moderní způsob provozu aplikací, které běží v režimu kontejnerů. V průběhu kurzu si představíme a vysvětlíme základní filozofii provozu kontejnerů, jejich orchestrace a automatizace. Ukážeme si, jakým způsobem je možné získat velmi robustní infrastrukturu, která nabízí vysokou dostupnost, load balancing a spoustu dalších potřebných věcí. Na závěr se účastníci také naučí používat nástroj Helm pro komfortní nasazování aplikací do K8s clusteru. Kurz je určen administrátorům, kteří plánují nebo již používají K8s pro provoz aplikací a chtějí lépe pochopit možnosti této infrastruktury a porozumnět jejím principům.
25.11. 2024 (dnů = 3) - Katalogová cena: 28500 Kč (Praha), 28500 Kč (Brno), 1140 EUR (Bratislava)
Kurz účastníkům představí nástroj Helm, který je užitečný nejen pro nasazování aplikací do Kubernetes. Helm zvládá kompletní správu životního cyklu aplikací, od nasazení, přes upgrade/downgrade až po odstranění aplikace a to vše bez nutnosti znát detaily Kubernetes. Podíváme se na základní možnosti Helmu v životním cyklu aplikací a také prozkoumáme možnosti tvorby aplikačním balíků. Představíme si filozofii a fukcionalitu Helmu, co je Helm Hub a repozitáře a jak to celé využít k efektivní správě obsahu Kubernetes.
02.12. 2024 (dnů = 5) - Katalogová cena: 47500 Kč (Praha), 47500 Kč (Brno), 1900 EUR (Bratislava)
Kurz je určen pro administrátory, kteří se chtějí detailně seznámit s instalací, konfigurací a provozem Kubernetes clusterů. Na kurzu budeme používat reálný vícenodový cluster, který si v rámci cvičení sami nakonfigurujeme. Budeme se zabývat všemi detaily, které jsou potřebné pro správu stabilního produkčního clusteru. V neposlední řadě je možné tento kurz považovat za přípravu na certifikaci Certified Kubernetes Administrator ( CKA ).