logo

Nové modely SmartPhone Xperia s větší podporou provázanosti na Facebook

Sony Ericsson přináší ještě větší provázanost se sociální sítí Facebook v nových modelech řady Xperia, které umožní naprosto intuitivní, rychlejší a snadnější sdílení obsahu a komunikaci prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Sony Ericsson představuje nový systém propojení obsahu chytrých telefonů řady Xperia se sociální sítí Facebook, která se stává stále běžnějším komunikačním kanálem využívaným v mobilních telefonech. V nové řadě chytrých telefonů Xperia budou kontakty a možnosti sítě Facebook propojeny s veškerým obsahem. Facebook tak bude přímo integrován do mobilního telefonu a bude okamžitě přístupný z nejčastěji používaných funkcí telefonu, jako je galerie fotografií, hudební přehrávač, telefonní seznam či kalendář. Bude tak mnohem snadnější vše okamžitě sdílet a komentovat.

Atraktivní novinkou bude například propojení sítě Facebook s hudebním obsahem telefonu. V případě poslechu oblíbené hudby a skladeb může uživatel přímo umístit informaci, že se mu skladba líbí, na Zeď svého profilu na síti Facebook. Profil bude následně automaticky aktualizován, aniž by bylo nutné Facebook otevřít. Připravena je také možnost sledovat videa a hudbu, která se líbí přátelům či je přímo komentovat prostřednictvím YouTube a Spotify.

Vedle hudby bude možné také mnohem lépe sdílet veškeré fotografie. Stačí jedno kliknutí na úvodní obrazovce a okamžitě se nabídne možnost "Líbí se mi" či "Přidat komentář". Výraznější propojení se sítí Facebook se bude týkat i telefonního seznamu. Při vstupu do adresáře budou ke kontaktům přiřazeny fotografie i jejich zájmy a statusy. Narozeniny přátel pak budou přímo součástí kalendáře telefonu.

"Sociální sítě se stávají součástí každodenní komunikace vedené přes mobilní telefony, a proto chceme uživatelům tuto komunikaci ještě více zpříjemnit. Díky úzké spolupráci společnosti Sony Ericsson se sítí Facebook se nám daří stále vyvíjet další možnosti pro větší propojení a interakci mezi sociálními sítěmi a mobilním telefonem," řekl Stephan Croix, viceprezident a ředitel globálního marketingu v oblasti partnerství společnosti Sony Ericsson.

Henri Moissinac, ředitel mobilní divize portálu Facebook řekl: "Myslíme si, že mobilní zařízení jsou ideálním prostředím pro získání bohatých sociálních zkušeností. Sony Ericsson vytvořil velmi působivé možnosti využití sítě Facebook uvnitř chytrých telefonů Xperia. Věříme, že si uživatelé toto vysoce intuitivní prostředí oblíbí."

Facebook jako součást nových modelů Xperia:

Ve stávajících telefonech Xperia arc a Xperia PLAY bude brzy možné využívat toto nové propojení se sítí Facebook jednoduše díky aktualizaci softwaru. Nově představené modely Xperia mini a Xperia mini pro již mají tyto funkce předinstalovány. V návaznosti na úspěšné mini modely jsou i tyto dva telefony vybaveny řadou oblíbených funkcí s využitím 1GHz procesoru Qualcomm Snapdragon a používají operační systém Google Android - Gingerbread 2.3.

Přímá integrace sociální sítě Facebook v modelové řadě Xperia bude dostupná od druhého čtvrtletí tohoto roku a bude k dispozici ve všech telefonech řady Xperia představených od začátku roku 2011.

Článek ze dne 6. května 2011 - pátek

Další články od Sony Ericsson