logo

Sony Ericsson XPERIA X10

Operační systém Google Android, velký 4" dotykový displej, 8,1megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a přisvětlením a nové uživatelské prostředí ...

Společnost Sony Ericsson dnes představila již třetí model multifunkční řady XPERIA™. Tentokrát se jedná o model X10 využívající operační systém Google™ Android. Telefon nabízí 8,1megapixelový fotoaparát s autofocusem a komfortní 4“ dotykový displej. Uživatelé se mohou těšit na nové prostředí a speciální aplikace pro usnadnění práce s médii i s kontakty a jejich provázání na sociální sítě. Pro snadné ukládání médií a dalších dat je součástí balení telefonu i 8GB paměťová karta. Představen byl také nový bezdrátový stereo heaset s FM rádiem VM600.

Sony Ericsson Xperia X10 je vybaven operačním systémem Android. Dominantní 4" WVGA dotykový displej podtrhuje čistý design přístroje. Součástí telefonu je také integrovaný 8,1megapixelový fotoaparát s automatickým i dotykovým zaostřením, automatickou detekcí obličeje a stabilizátorem obrazu. Přehled o místě pořízení fotografie zajišťuje zabudovaná aGPS. Z multimediální zábavy jsou uživateli k dispozici dále 3D hry či aplikace pro sledování videoklipů YouTube™.

Přednastavená aplikace Sony Ericsson Timescape™ spravuje veškerou komunikaci s konkrétními osobami přehledně na jednom místě. Lze tak snadno procházet konverzací vedenou přes Facebook, Twitter, fotografie, e-maily a další texty. Druhou novou aplikací je Sony Ericsson Mediascape, která umožňuje přehledně organizovat hudbu, fotografie i videa od oblíbeného umělce. Využívá obsahu uloženého nejen v telefonu, ale i na YouTube™ a PlayNow™. V telefonu je také předinstalována řada oblíbených aplikací Google. Například Google Maps™ se Street View, Media Uploader, Talk™, Voice Search™ či Gmail™.

Nové aplikace Mediascape a Timescape™, které automaticky rozpoznávají spojení mezi kontakty, obsahem a médií, umožňují uživatelům poznat nové cesty komunikace. Například stiskem speciálního tlačítka se zobrazí veškerá komunikace s jedním člověkem - bez ohledu na kanál, kterým probíhala. Funkce inteligentního rozpoznávání obličeje zase dokáže poznat až pět obličejů na fotografii a automaticky je přiřadí k adresáři a komunikaci s danou osobou.

Společnost Sony Ericsson dnes představila také bezdrátový stereo headset se zabudovaným FM rádiem WM600. Ten umožňuje přenášet hudbu do sluchátek s vysokou věrností zvuku. Snadné ovládání a přístup k RDS zajistí krystalicky čistý OLED displej.

Sony Ericsson XPERIA™ X10 bude k dispozici českém trhu na konci března 2010.

Další články k tématům - Android - displej - dotykový - Ericsson - fotoaparát - Google - Sony - X10

Článek ze dne 4. listopadu 2009 - středa

Další články od Sony Ericsson