logo

Sony Ericsson Xperia pro a Xperia neo: nové modely smartphony s operačním systémem Android

Xperia pro kombinuje rychlé a intuitivní ovládání s multimediálními funkcemi a Xperia neo poskytuje uživatelům nový způsob, jak využít to nejlepší z operačního systému Android a multimediálního obsahu společnosti Sony.

Sony Ericsson představuje dva nové přírůstky do rodiny mobilních telefonů řady Xperia - Xperia pro a Xperia neo se tak přidávají k nedávno představenému modelu Xperia arc. Stejně tak jsou vybaveny technologiemi Sony a nabízí výjimečný multimediální zážitek s nejnovější verzí platformy Android 2.3 - Gingerbread.

Xperia pro nabízí prvotřídní zobrazovací technologie od společnosti Sony. Pro pohodlné a rychlé psaní textu je tento model vybaven výsuvnou plnohodnotnou a ergonomicky tvarovanou QWERTY klávesnicí se speciálními chytrými funkcemi. Tou je například funkce Type & Send, která eliminuje nutnost spouštět speciální aplikace pro psaní zpráv, klávesnice také umožňuje automatické spuštění prediktivního vkládání textu, které se automaticky aktivuje při jejím vysunutí.

Přístroj Xperia pro ocení příznivci operačního systému Android, kteří od telefonu očekávají také pracovní funkce. Xperia pro poskytne v tomto směru řadu potřebných nástrojů jako je bezpečná synchronizace s e-mailem, kalendářem a kontakty a díky přednastavenému programu Office Suite Pro může uživatel vidět a spravovat veškeré záležitosti a dokumenty pohodlně přímo v telefonu.

Ředitel marketingu společnosti Sony Ericsson Steve Walker uvedl: "Chceme se stát leaderem v oblasti Androidu a s modely Xperia neo a Xperia pro nyní nabízíme vynikající volbu pro zákazníky. Tyto nejnovější přístroje kombinují pokročilý design s nejmodernějšími technologiemi společnosti Sony a nové funkce pro rychlejší psaní textů a vyřizování zpráv, které zajisté ocení každý uživatel."

To nejlepší z technologií Sony je součástí obou představených novinek - Xperia neo i Xperia pro disponují krystalicky čistými displeji Mobile BRAVIA Engine. Fotoaparáty jsou vybaveny senzorem Exmor R pro pořízení vysoce kvalitních snímků i HD videa i při nízkém osvětlení. Veškeré fotografie i videa je možné sdílet v HD rozlišení přímo přes televizi díky integrovanému konektoru HDMI.

Xperia neo navazuje na čistý design, který je svým zpracováním a tvarem navržen tak, aby vyhovoval nejen aktuálním trendům, ale i bezpečně držel v ruce, zvlášť při pořizování fotografií.

Oba představené smartphony budou vybaveny poslední verzí operačního systému Android a umožní svým uživatelům přístup ke službám Google pro mobilní telefony a řadě dalšího obsahu přes Android Market. Smartphony Xperia zároveň poskytují širokou nabídku zábavních obsahů, včetně aplikací, map, e-mailu a rychlý přístup s využitím Adobe Flash Player.

Sony Ericsson Xperia neo - hlavní parametry :

Sony Ericsson Xperia neo bude dostupný na vybraných trzích na konci prvního čtvrtletí tohoto roku v modrém červeném a stříbrném barevném provedení.

Sony Ericsson Xperia pro - hlavní parametry :

Sony Ericsson Xperia pro bude dostupný na vybraných trzích na konci druhého čtvrtletí tohoto roku v černém, červeném a stříbrném barevném provedení.

Další články k tématům - Android - BRAVIA - Engine - Exmor - HD - HDMI - QWERTY - video - Xperia pro - Xperia neo - Xperia arc - Steve Walker

Článek ze dne 15. února 2011 - úterý

Další články od Sony Ericsson