logo

Sony Ericsson Elm je podle O2 nejšetrnější mobil k životnímu prostředí

Sony Ericsson Elm získal toto ocenění na základě hodnotícího systému ekologičnosti mobilních telefonů, kde získal celkem 4,3 bodu z pěti možných. Jedná se o první systém hodnocení mobilních telefonů ve Spojeném království.

Sony Ericsson Elm, který pochází z ekologické řady GreenHeart, byl oceněn jako mobilní telefon s nejmenším dopadem na životní prostředí. Hodnoceno bylo celkem 65 mobilních telefonů šesti výrobců - Sony Ericsson, Nokia, HTC, LG, Samsung a Palm. Mezi deseti nejlépe hodnocenými telefony se značka Sony Ericsson umístila celkem pětkrát.

"Jsme tímto velmi potěšeni, posiluje to naše odhodlání se i nadále soustředit na ekologicky šetrné produkty, které zároveň vyhovují náročným požadavkům uživatelů na design i funkčnost," řekl Mats Pellback Scharp, vedoucí oddělení udržitelnosti zdrojů společnosti Sony Ericsson. "Nový systém hodnocení společnosti O2 vítáme, spotřebitelé tak dostanou potřebné informace, které jim usnadní orientaci v možnostech podpory udržitelnosti rozvoje," dodal Scharp.

Sony Ericsson Elm je součástí ekologické řady GreenHeart. Ta se vyznačuje ekologickými inovacemi, které ale nepředstavují žádný kompromis v otázce designu a funkčnosti přístrojů. Sony Ericsson tak chce podpořit svůj závazek k trvale udržitelnému rozvoji. Inovace vytvořené v rámci tohoto programu budou posléze využity i v širším portfoliu přístrojů, jak již bylo oznámeno v červnu roku 2009.

Společnost Sony Ericsson vyvíjí řadu dalších ekologických aktivit. K těm patří například snižování emisí CO2. Ty chce do roku 2015 v rámci celé společnosti snížit o 20 %1. Zároveň se společnost zavázala ke snížení celkových emisí skleníkových plynů během celého životního cyklu svých produktů o 15 % do roku 20152.

Další články k tématům - CO2 - ekologický - Elm - greenheart - ocenění - Mats Pellback Scharp

Článek ze dne 31. srpna 2010 - úterý

Další články od Sony Ericsson